Tavaly 1680 milliárd forintot költöttek magyar cégek megvásárlására
2020-ban 105 magyar cégnek lett új gazdája.
2020-ban 105 magyar cégnek lett új gazdája.
Különös adókockázatot rejt a home office, a magyar törvények pedig nem készültek fel arra, hogy hirtelen sokan szeretnének otthonról dolgozni.
A bizonytalanná váló munkájuk megtartása érdekében sokan szeghetnek szabályokat egy felmérés szerint. A csökkenő bérek szintén rosszul hatnak.
A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) által kiírt versenyképesség-növelő pályázat keretében a közép- és nagyvállalatok – köztük ezúttal a budapestiek is – akár 285 millió forint vissza nem térítendő támogatást is kaphatnak új beruházásra, ami ráadásul előlegként is felvehető.
Miért zavarja a külföldi befektetőket, hogy Magyarországon szinte eltűnt a munkanélküliség? Mit tartanak vonzónak Magyarországon, és mitől fogják a fejüket? Sánta Miklóssal, az EY New York-i központjában dolgozó adópartnerével arról beszélgettünk, mivel lehet idevonzani a magyar gazdaságot mozgató multikat.
Nem csak állami szinten, de a nagyvállalatoknál is tragikus a korrupció helyzete Magyarországon – derül ki az EY felméréséből.
A nagyobb cégeké a jövő, és ez igaz Magyarországra is - derül ki az EY éves felméréséből.
Kevesebb, mint egy hét maradt a jövedéki adóköteles termékek gyártásával, forgalmazásával foglalkozó cégek számára, hogy bejelentsék a NAV felé, kívánják-e folytatni tevékenységüket az idén április 1-től hatályba lépő új szabályozások mellett is. Amennyiben a vállalatok lekésik a határidőt, akkor az új jövedéki szabályozás hatályba lépésével nem folytathatják tevékenységüket.
Miközben átlagosan minden egyes cég az éves bevételének 5 százalékát elveszíti a korrupció miatt, ez ügyben még mindig elképesztően ostobák tudnak lenni a cégvezetők. Vagy naivak, vagy tudatlanok – igazából egyik sem jó.
Két esetben is megengedhetetlenül közel kerültek az EY könyvvizsgáló cég auditorai az általuk vizsgált amerikai vállalatok vezető tisztségviselőihez. A tőzsdefelügyelet keményen büntetett.
Ez a felhívás olvasható a Visa honlapján. Az amerikai cég szerint nemcsak PR fogásról van szó: csakugyan komolyan gondolják, hogy olimpiai és paralimpiai sportolóknak állást adnak Rio után.
Tízből kilenc cég a kelleténél gyengébbnek ítéli érzékeny üzleti adatainak védelmét, leginkább a jelentős információbiztonsági beruházások elmaradása miatt. A munkatársak közösségimédia-használata egyelőre nem szerepel a legfontosabbnak ítélt biztonsági kockázatok között. Magyarországon, illetve a közép- és délkelet-európai régióban a cégek közel kétharmada az elmúlt egy évben sem emelt lényegesen IT-biztonsági büdzséjén, több mint 50 százalékuk pedig a következő 12 hónapban sem tervez ilyet.