Most már inkább luxushotelt húznának fel a Dohány utcai zsinagóga mellé
Elvetették a több mint egy évtizede befulladt luxuslakásos terveket, most inkább hotel lesz, 291 szobával és wellness-központtal, már meg is van az építési engedély.
Elvetették a több mint egy évtizede befulladt luxuslakásos terveket, most inkább hotel lesz, 291 szobával és wellness-központtal, már meg is van az építési engedély.
A Verseny utcai telken álló, rossz állapotú épületet lebontják, a helyére kerül majd a zöld udvaros ház.
Terézvárosban már elkezdődött, több belvárosi kerületben pedig hamarosan érkezhet a parkolási reform, amely éjszakára a helyek egy részét kizárólag az ott lakóknak teszi elérhetővé. Bár a városrészek vezetői szerint jó az irány, azzal úgy tűnik, mind ők, mind a szakértők tisztában vannak, hogy Budapest ettől nem lesz élhetőbb: az autós forgalom bőven kinőtte a belváros kapacitásait.
A dokumentumokat az Átlátszó kérte ki, a Klauzál téri vásárcsarnok gyanús ügyei miatt.
Bírósághoz fordult a Szabad Bisztró, amiért figyelmeztetést kapott a teherautóplatón kialakított terasza miatt az Erzsébetvárosi Önkormányzattól. Mire azonban oda került volna az ügy, életbe lépett a nyári ítélkezési szünet, így egyelőre marad a platón teraszozás. Az önkormányzat korábban 2 millió forintot bírságot helyezett kilátásba.
Az önkormányzat a hvg.hu-nak azt mondta, hogy azért nem adnak több helyet a teraszok számára, mert így aránytalanul csökkenne a parkolóhelyek száma.
A kerületi önkormányzat szerint nem hajlandóak bérleti díjat fizetni, hogy a Molnár Antal Zeneiskola beköltözhessen az épületbe, amelyről lemondott a FreeSZFE, a tankerült szerint csak jogvitáról van szó.
Pedig az önkormányzat részletfizetést is engedélyezett a tankerület tízmilliós tartozására, és a határidőt is többször módosították a kedvükért. Az önkormányzat felvette a kapcsolatot a második helyezettel.
Ragadós a II. kerület példája, más kerület is kedvet kapott a közösségi ingatlanhasznosításhoz. Józsefvárosban eközben azon dolgoznak, hogyan lehet a Népszínház utca a gyalogosoké úgy, hogy közben a kereskedők sem szorulnak ki. Kérdés, hogy a Rákóczi úttal mi lesz?
Az önkormányzat szerint, ha engednének a terasznyitási kéréseknek, nagyon lecsökkenne a parkolóhelyek száma.
Az önkormányzat egyeztetni szeretne a BKK-val, a Budapest Közúttal és a lakókkal is.
A fenntartónak tizenöt napja van arra, hogy szerződést kössön az önkormányzattal.
A vendéglátóhelyek megsegítése miatt a belváros parkolóinak egy részét is terasszá alakíthatják azok a helyiségek 3,5 millió beoltott után, amelyek eddig csak beltéri kiszolgálással foglalkoztak. A bökkenő, hogy az ötletet épp az egyik leginkább érintett Erzsébetváros polgármestere nem támogatja. Az inkább bulizásra szakosodott, de terasszal rendelkező helyek egy része inkább ki sem nyit még akkor sem, ha lehet.
A járőrök egy egészségügyi dolgozó segítségével segítettek a fiatalon.
Összesen hatmillió forintot készül szétosztani az önkormányzat az egészségügyi szolgáltatók között.
Csak mert nem volt engedélyük a közterület használatára az egyébként zöldet alig látó Erzsébetvárosban.
A VII. kerületi önkormányzat talált nekik helyet a zenekarnak, mégis inkább a távozás mellett döntöttek.
El kell hagyniuk a Nyár utcai helyüket, de azt mondják, visszatérnek egy másik helyszínen.
Amíg ő a polgármester, addig önkormányzati ingatlant csak pályázati úton lehet bérbe adni.
Akárki akárhogy is szeretné látni vagy láttatni, sem a zsidókat, sem a keresztényeket nem akarják helyhatósági üldözésnek alávetni a főváros VII. kerületében. Mindeközben vannak, akiket a hatalmi játszmák nem szippantanak be. Vélemény.