FAO: Emelkedtek az alapvető élelmiszer árak
A visszaesett tejtermelés miatt a tejtermékek több mint 8 százalékkal drágultak, a búza, kukorica és rizs ára ellenben csökkent
A visszaesett tejtermelés miatt a tejtermékek több mint 8 százalékkal drágultak, a búza, kukorica és rizs ára ellenben csökkent
Az állattartás az emberiség üvegházhatású gázkibocsátásának 14 százalékáért felelős, amely azonban akár 30 százalékkal is csökkenthető lehetne a megfelelő módszerek alkalmazásával - közölte az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
Vészjelzést adott a FAO, aggasztó gyorsasággal terjed a marhák bőrén okozott látványos elváltozásokról felismerhető betegség. Elérte Szerbiát is, akár Magyarországon is megjelenhet.
A népesség növekedése, a klímaváltozás, a biológiai sokféleség fenyegetettsége, az élelmiszer-pazarlás, az élelmiszer-elosztás egyenetlensége, új alternatív technológiák előretörése – pró és kontra összegyűjtöttünk néhány olyan tényezőt, amely nagyban befolyásolhatja a jövő élelmezésbiztonságát.
Sokéves mélypontra esett az alapvető élelmiszerek világpiaci ára.
Ma van az utolsó nap arra, hogy a gazdák befizessék az agrár-kárenyhítési kockázatközösség tagjaiként az ez éves hozzájárulásaik összegét, aki ezt elmulasztja nem kap kárenyhítést.
Az elmúlt hét év legmeredekebb élelmiszerár csökkenését regisztrálták, ráadásul az előrejelzések szerint a vártnál nagyobb lesz a világ gabonatermése is. Az öt alapélelmiszer közül csak a hús ára tartja magát, igaz ez is jelentősen olcsóbb a tavalyi árakhoz képest.
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) és a MasterCard innovatív szövetsége előrelendítheti az éhezés elleni globális küzdelmet. Fejlesztési segítség, pénzügyi felzárkóztatás a globális technológia segítségével. A program első állomás a kenyai Kakuma menekülttábor.
Leginkább Európában és Közép-Ázsiában csökkent az éhezők száma a világon az elmúlt több, mint két évtizedben: a népesség számához viszonyítva 40 százalékkal.
Pár évtized múlva akár 2 milliárddal is többen lehetünk a Földön, a növekvő embertömeg ellátása élelmiszerrel pedig mind nehezebb feladat elé állítja a világ országait. Mivel etessük az embereket? Bogarakkal, esetleg laboratóriumi körülmények között létrehozott élelmiszerrel? Netalán városi üvegházak szolgálják majd ki az élelmiszerigényünket? Vagy egyszerűen dobjunk ki kevesebb élelmiszert, így több marad a többieknek?
Több mint egymillió embert éhínség fenyeget az ebolajárvány által leginkább sújtott három nyugat-afrikai országban, mert a betegség terjedése miatt nehézségekbe ütközik az aratás, és akadozik az élelmiszer-ellátás - tudatták szerdán az ENSZ élelmezésügyi szervezetei.
Kis túlzással, minden napra esik egy ünnepelendő világnap.Október 16-ra mindjárt kettő is, amely inkább szól súlyos gondok megoldásáról, sürgető feladatokról, mint az ünneplésről.
2013 májusa óta most a legmagasabb az élelmiszerár-index az ENSZ élelmiszerügyi szervezetének elemzése szerint.
Esetenként tényleg megdöbbentő, valós idejű, a másodpercekkel együtt változó adatokkal szembesülhetünk a világ élelmiszer-termelésével és pazarlásával kapcsolatban az alábbi oldalon.
Az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet szerint 50 éven belül globális éhínség jöhet, mindezt pedig úgy tudjuk kivédeni, ha már proteinforrások után nézünk. Ezek pedig a rovarok lehetnek, már folynak is ilyen irányú kísérletek.
Nőttek a világon az átlagos élelmiszerárak februárban az előző hónaphoz képest, az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) csütörtökön közzétett elemzése szerint.
Az elhízás a nyugati társadalmakban "járványszerűvé" vált az utóbbi években, ám a legnagyobb arányban túlsúlyos felnőttek mégis inkább a kontinens keleti felén, Közép-Európában találhatóak meg. Az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet szerint a csehek a legtúlsúlyosabbak az öreg kontinensen, a magyarok a hatodik helyen állnak.
Magyarország az Egyesült Nemzetek Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) legfőbb döntéshozó szervének tagja lett - közölte Hamar Balázs, Magyarország állandó képviselője a római székhelyű ENSZ-szervezetben az MTI-vel.
A tavalyinál nagyobb gabonatermésre számít a világon a FAO, mert várhatóan nő a búza termésmennyisége, és az Egyesült Államokban nagyobb területen termesztenek kukoricát, mindezek hatására pedig csökkenhetnek az élelmiszerárak.
Emelkedtek az élelmiszerárak áprilisban világszerte az előző hónaphoz képest az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) csütörtökön közzétett elemzése szerint. Ennek oka elsősorban a tejtermékek árnövekedése volt.