Franciaország-szerte tovább tiltakoztak a nyugdíjreform ellen
Párizsban a rohamrendőrök könnygázt is bevetettek a tömeg ellen.
Párizsban a rohamrendőrök könnygázt is bevetettek a tömeg ellen.
A külügyminiszter elvárja, hogy a magyarok ügyeibe senki ne szóljon bele – hiszen lám: mi sem szólunk bele a németekébe és a franciákéba.
Legkevesebb 310 embert őrizetbe is vettek Franciaországban. Pénteken Bordeaux-ban egy pályaudvaron blokkolták a vasúti közlekedést a demonstrálók, míg Párizsban a körgyűrű egy szakaszát foglalták el a tiltakozók.
Két évvel emelnék a nyugdíjkorhatárt, az emiatt sztrájkolók már több nagyvárost is szemétbe borítottak.
Új korszak kezdődik Franciaország Afrika-politikájában, amennyiben a volt gyarmatosító katonai jelenléte csökken. Párizs túlértékelte és elhibázta a terror elleni harcát a Szahel-övezetben. Afrikában közben egyre jelentősebb befolyásra tesz szert Kína és Oroszország.
Nagyjából ötszáz nap van hátra a 2024-es játékok megnyitójáig és bár a franciák túlnyomó többsége továbbra is támogatja a rendezést, enyhén visszaesett a lelkesedés a fél évvel korábbi adatokhoz képest – derül ki az Odoxa közvélemény-kutató friss felméréséből.
A francia parlament valószínűleg elfogadja Macron elnök nyugdíjreformját, de az ellene tiltakozó pártok és szakszervezetek hatodik sztrájknapjukat tartják meg kedden. És lehet, hogy a munkabeszüntetés nem ér véget.
Egyelőre egy lefoglalt villát sikerült állami kézbe venni, de minden nagyon lassan megy a számtalan jogi probléma miatt.
Meg akarja fogni az élelmiszerek áremelkedését Franciaországban Bruno LeMaire pénzügyminiszter, aki elnök szeretne lenni Macron után.
A Thales részvényei a háború kitörése óta 60 százalékkal emelkedtek.
A francia elnök felszólította Kínát, hogy ne szállítsanak fegyvert az oroszoknak.
Saint-Jean-de-Luz egy katolikus magániskolájában történt a gyilkosság. A kamaszkorú támadót elfogták.
A Burkina Fasóban állomásozó Sabre francia különleges alakulat katonái szombaton vonták be a francia zászlót támaszpontjukon. Az ünnepélyes ceremónián a Burkina Fasó-i vezérkar is részt vett.
Sárneczky Krisztián nevéhez köthető a hétfőn a földi légkörben elégő Sar2667 égitest felfedezése, melynek maradványait egy 18 éves francia diáklány találta meg.
Hiányzik a franciaországi hiúzok fennmaradásához szükséges genetikai sokféleség, ami veszélybe sodorja a fennmaradásukat. Az állatból több mint 120 felnőtt egyed él, azonban a populáció génjeinek változatossági szintje mindössze 38 állattal egyenértékű.
Franciaország és Olaszország a keblére ölelte Algériát, amely az EU jelentős gázszállítója. Az ejtett Marokkót viszont a beruházásokban reménykedő Spanyolország találta meg.
Két cselgáncsozó talált 120 rajzot egy szikla üregeiben – kiderült, hogy igen jelentős, bronzkori felfedezésről van szó.
A nő férjét súlyos égési sérülésekkel vitték kórházba.
A két országnak nem csak a köztük feszülő számos véleménykülönbséget kell egyeztetnie – segíteniük kell az európai terv újragondolásában, írja a Project Syndicate-en a francia professzor, aki a brüsszeli Bruegel, illetve a washingtoni Peterson Nemzetközi Közgazdasági Intézet vezető munkatársa, továbbá a berlini Hertie Kormányzati Iskola, valamint a Firenzei Európai Egyetemi Intézet tanára.