Nagy fogásban reménykedtek a tolvajok, de csak egy hamis Brueghelt sikerült ellopniuk
Eljutott néhány pletyka a rendőrséghez a tervezett rablásról, mire akcióba léptek.
Eljutott néhány pletyka a rendőrséghez a tervezett rablásról, mire akcióba léptek.
Volt idő, amikor a mai ár tizedéért, volt, amikor a századáért megvehette volna az állam Munkácsy Mihály festményét, most mégis Pákh Imre „utolsó ajánlatánál” is többet fizetett ki a képért az Orbán-kormány.
3 milliárd forintot fizet Pákh Imrének az állam a Golgotáért.
Pákh Imre kiegyezne az állammal egy tízmillió eurós vételárban. Ez több, mint amennyiért legutóbb nem akarta megvenni tőle a kormányzat.
Munkácsy Krisztus-trilógiájának egyetlen, nem állami tulajdonban lévő festményéről nem tett le a magyar állam. A tulajdonos műgyűjtő a májusi bírósági döntés után azt hitte, hogy vége a pereskedésnek, de nem így lett. A Golgota vételáráról továbbra sincs megállapodás.
Miután a Kúria új eljárásra kötelezte az elsőfokú bíróságot, most hatályon kívül helyezték a Munkácsy-festményt védetté nyilvánító határozatot.
Állandó jelleggel látható lesz a debreceni Déri Múzeumban Munkácsy Mihály trilógiájának Golgota című darabja.
Hatályon kívül helyezte a Munkácsy Mihály Golgota című festményének védetté nyilvánításáról szóló per jogerős ítéletét a Kúria, amely döntésében az elsőfokú bíróságot új eljárás lefolytatására kötelezte.
A három kép közül a Golgotát 2015-ben letakartatta a tulajdonosa, de jövő hétvégén lehull róla a lepel.
Elutasította a Munkácsy Mihály Golgota című festményének védetté nyilvánítása miatt benyújtott keresetet hétfőn a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság.
Az állam 6 millió dollárt ajánlott, a gyűjtő 9 milliót kért.
Mennyit ér Munkácsy? Az aukciós adatok alapján a Műértő próbálta feltérképezni a legismertebb magyar festő képeinek értékét. A magyar állam eljárása a Golgota védetté nyilvánításáról nemcsak aggasztó, de a nemzetközi bíróságon könnyen megtámadható.
Ellenkultúra, rajongás, fogyasztás – rock-tárlatok a Ludwig Múzeumban / Golgotajárás – Munkácsy piaci pozíciója és a védettség / November dupla w-vel – sorkatonaság és művészet / Feketemosó – aktivista újság Budapesten / Nehéz szent – Robert Ryman New Yorkban / A hónap aukciós műtárgya – Vajda Lajos: Északi táj / Militáns modellek – Radovan Cerevka a Trafóban
A New Yorkban élő műgyűjtő ragaszkodik hozzá, hogy ameddig védett a kép, addig az letakarva marad a debreceni Déri Múzeumban
Innentől kezdve az államosításra kiszemelt Munkácsy-festményt csak külön engedéllyel lehet kivinni az országból. Korábban a tulajdonos, Pákh Imre műgyűjtő kilencmillió dollárt kért a képért, és azt állította, egy orosz vevő is érdeklődik iránta.
A tulajdonos dönti el, hogy eladja-e Munkácsy Mihály Golgota című festményét a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) 6 millió dollárért, vagyis 1,6 milliárd forintért. Ha nem, nincs üzlet - mondta Gerhardt Ferenc, a jegybank alelnöke, az MNB Értéktár Programjának vezetője pénteken a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. Hozzátette, hogy a jegybanknak nincs beleszólása a kép védettségébe.
A kép tulajdonosa szerint borítékolható a Forster Központ döntése, miután megfellebbezte a védetté nyilvánítási határozatot. A Golgota továbbra is letakarva áll a Déri Múzeumban, az MNB pedig most sem kínál a képért hatmillió dollárnál többet.
Megfellebbezte a Golgota című Munkácsy Mihály-festmény védetté nyilvánításáról szóló határozatot Pákh Imre üzletember, az alkotás tulajdonosa
A festmény védetté nyilvánítását megkezdték, tehát elviteléhez a műtárgyfelügyelet engedélye kellene. Mivel a mai napig nem született döntés a védetté nyilvánításról, Pákh Imre tulajdonos megkérte a debreceni múzeumot, hogy takarja le Munkácsy művét.
Már csak néhány napig lesz együtt látható Munkácsy Mihály híres Krisztus-trilógiája a Déri Múzeumban, a Golgotát ugyanis augusztus 31-én tulajdonosa, Pákh Imre műgyűjtő elviteti Debrecenből. Egyelőre Magyarországon belül, egy raktárban helyezi el a festményt, a Golgotával kapcsolatos tárgyalásokat befejezettnek tekinti a jegybankkal.