Meglepő állítás: jobban tarthat a villámcsapástól, mint az androidos zsarolóvírusoktól
Miközben folyamatosan érkeznek a hírek a zsarolóvírusok gonoszkodásairól, a Google úgy véli, biztonságban vannak az androidos appokat használók.
Miközben folyamatosan érkeznek a hírek a zsarolóvírusok gonoszkodásairól, a Google úgy véli, biztonságban vannak az androidos appokat használók.
Pánikban az ügynökségek, a világmárkák sorban elfordulnak a Google-től, pontosabban a YouTube-on történő hirdetésektől. Iparági elemzők már be is árazták, mibe fog mindez kerülni a keresőóriásnak.
Egyre több világmárka csatlakozik ahhoz a bojkotthoz, melynek résztvevői visszavonták hirdetéseiket a YouTube-ról, mielőtt terroristák és rasszista propaganda mellett tűnnének fel a márkájuk.
Egyre több vállalat csatlakozik a YouTube-bojkotthoz, de még most is találni bőven olyanokat, melyek reklámjait vállalhatatlan tartalmú videók mellé is beteszi a YouTube hirdetéskezelő rendszere.
Egyelőre csak “O”-ként emlegetik az Android következő operációs rendszerét, de a Google névadási szokásait ismerve biztosak lehetünk benne, hogy ezúttal is egy édességről nevezik majd el a szoftvert. Sokan az Oreóra tippelnek. De a névnél talán érdekesebb, milyen újításokat is hoz a világ legnépszerűbb oprendszerének új verziója.
Újabb márkák csatlakoztak azokhoz a vállalatokhoz, akik már felfüggesztették reklámjaikat a YouTube-on, illetve a Google-nél. Esik is a keresőóriás részvényeinek ára.
A Google térképalkalmazása képes megjegyezni, hol hagytuk az autónkat, ráadásul ha a szimpla odairányítás nem lenne elég, képet is mutathat a helyről.
Meglehetősen lassan őrölnek a Google malmai: akár két hónap is eltelhet a legújabb Android bétájának és publikus változatának megjelenése között.
A Google új képtömörítési technológiát dolgozott ki, amely a többi módszerhez képest 35 százalékkal csökkenti a sokak által használt, JPEG formátumú képek fájlméretét, miközben a kép minősége nem romlik. Elterjedése több szabad helyet jelenthet a számítógépeken, és érezhetően több (és gyorsabb) mobilnetezést az eddigi havi kerettel.
Nem csak az Apple épít új campust, a Google is hasonló terveket dédelget, és meg is kapta rá a zöld jelzést.
Meg is büntethetik a közösségi oldalak üzemeltetőit, ha nem teszik lehetővé felhasználóik számára a megfelelő jogorvoslatot, vagy nem távolítják el az álhíreket.
Egy egyszerű rutinellenőrzés során fedezett fel a Google egy nagyon komoly fenyegetést jelentő rosszindulatú kódot, amely androidos eszközök millióit érintette, és bizony ott bújt a Google Play áruházban.
Megszületett a Google Jacquard projektjének első, kereskedelmi forgalomba kerülő darabja. A kerékpárosoknak szánt „okosdzseki” a neves Levi’s céggel együttműködésben készült.
Ha tényleg azt szeretné, hogy androidos telefonja kezdőképernyője, ikonjai, háttérképe önt jellemezzék, keresse fel a Google új, jópofa tesztet kínáló weboldalát.
Nem kell alig olvasható betűket silabizálni, de még egy "nem vagyok robot" mező elé sem kell pipát tenni ahhoz, hogy a weboldalak eldönthessék rólunk, valóban emberek vagyunk-e. A Google új algoritmusa folyamatosan figyeli a felhasználók viselkedését a weboldalakon, és az alapján dönti el, hogy ember vagy gép kattintgat-e.
Veszik, mint a cukrot Amerikában (de persze máshol is) a Google tavaly ősszel bemutatott csúcstelefonjait, a Pixelt és a Pixel XL-t, azonban mintha valami nem volna rendben bizonyos modelleknél.
Az Apple után a Google is megszólalt, hogy megnyugtassa a felhasználókat, nem is olyan nagy a vész a mostani CIA-kémkedési botrány kapcsán.
Szinte mindennap kapunk hírt arról, hogy feltörtek valamilyen oldalt, jelszavak, felhasználói nevek kerültek a hackerekhez. S hogy mit kezdenek ezekkel? Például áruba bocsátják a net sötét bugyraiban.
Eddig sem volt szűkmarkú a Google és a Microsoft a hibavadászokkal, most viszont mindkét techóriás tovább emelte a tétet, azaz a jutalmat.
Ötödik szülinapját ünnepli az androidos alkalmazások hatalmas boltja, a Google Play Store. A fél évtized alatt sok-sok milliószor töltöttek le alkalmazásokat a felhasználók, és az appok, filmek, zenék között voltak kedvencek. Ezeket gyűjtötte csokorba a Google.