Eltűnt 470 okostelefon-márka
Az okostelefon-piac is dinamikus, márkák jönnek, mennek. Azonban az mégis meglepő lehet, hogy csupán az elmúlt öt évben több száz márka tűnt el innen. Van, amelyik hiányozhat, mások viszont kevésbé.
Az okostelefon-piac is dinamikus, márkák jönnek, mennek. Azonban az mégis meglepő lehet, hogy csupán az elmúlt öt évben több száz márka tűnt el innen. Van, amelyik hiányozhat, mások viszont kevésbé.
Jogszabálytervezetet készít elő az Európai Bizottság, a nagy gyógyszergyárak nem igazán lelkesednek.
Majdnem az összes európai uniós tagországban nőtt az innovációs tevékenység.
Egy síró kisbaba megnyugtatása sokszor embert, pontosabban szülőt próbáló feladat. A Honda kutatói erre találtak ki valamit.
Deklasszált szektor a magyar űrkutatás, melynek most Oroszország és az Európai Unió között lavírozva kellene utat törnie a nagyhatalmak projektjei között, és így a világűr felé – állítja Ferencz Orsolya frissen kinevezett miniszteri biztos. A laikusok azt hiszik, a hazai űrkutatás legfeljebb egy pesti vicc tárgya lehetne, ám valójában óriási gazdasági potenciál rejtőzik az eddig aprópénzből működő területen.
A legalább százmillió forint kutatás-fejlesztési támogatást elnyerő cégek csupán 31 százaléka tudta a nyerés utáni öt évben a támogatás minimum kétszeresével növelni az összesített üzemi eredmény értékét.
Európában a Huawei nyújtotta be 2017-ben a legtöbb új szabadalmat, ezzel a vállalat az első kínai cég lett, amely valaha az európai lista élén végzett.
A német ipari konszernt budapesti kutatás-fejlesztési centrumában hozza létre az önvezető autók kormányszerkezetének fejlesztési központját. Szijjártó Péter csütörtökön együttműködési megállapodást kötött az esseni cég vezetőivel.
Dől a pénz a vállalati kutatás-fejlesztésbe. Pontosabban csak dőlne, ha a cégek ismernék a K+F minősítés lehetőségeit, de jelentős részük még mindig nem ismeri. Milliárdok úszhatnak el.
Ha anno fizikaórán nem figyelt eléggé, és így ma már se a mágneses indukció elve, se a transzformátor feltalálóinak neve nem ugrik be elsőre, attól még a transzformátorokról kár volna nem tudomást vennie. Nem csak azért, mert a magyar találmány az idén 130 éves, hanem azért is, mert nyilvánvaló, vagy sem, egyre csak több és több lesz belőle. Az sem árt, ha tudja, hogy Magyarország kontinentális szinten jegyzett trafó-nagyhatalom, sőt, a közelmúltban olyan is előfordult, hogy Kongóból, Norvégiából és Kínából "szóltak", hogy szükség volna a magyar gyártmányokra. Hogy mindez nem is látszik? Nos, a trafók rejtőzködéséről is kérdeztük Beatrix Nattert, a Siemens transzformátor üzletágának német vezetőjét.
Súlyos milliárdokra is rúghat az az összeg, amit a magyar vállalkozások az államnál hagynak, mert nem veszik igénybe a kutatás-fejlesztési (K+F) tevékenységük után járó adókedvezményeket. Bár az Európai Bizottság legfrissebb jelentése szerint a magyar K+F ösztönző rendszer európai összehasonlításban is versenyképes, sok hazai cégnél nincsenek tisztában azzal, hogy egyes tevékenységük után adókedvezményeket vehetnek igénybe.
A Richter Gedeon Nyrt. a magyarországi székhelyű vállalatok közül egyedüliként felkerült Európai Bizottság által összeállított EU Top 1000-es K+F listára.
Nyolc nagyvállalatot 19 milliárd forinttal támogat a kormányzat, hogy erősítse az ország kutatás-fejlesztési tevékenységét - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára kedden a V4-ek kutatásfejlesztési infrastruktúrájának összehangolásáról szóló tanácskozásán.
A világ leginnovatívabb cége a kutatás-fejlesztésre kiadott ráfordítások alapján a Volkswagen. Az európai cégek lemaradásban, a kínaiak viszont itt is látványosan rákapcsoltak. - derül ki a Booz & Co. frissen publikált tanulmányából, mely az innovációra fordított kiadásokat összegző TOP 1000-es globális rangsorát tartalmazza. Míg a Samsung a világon a második legtöbbet K+F-re költő vállalkozás, az Apple mindössze a negyvenharmadik.