Politico: Az orosz cseppfolyósított földgázra is szankciókat vet ki az EU
A tizennegyedik szankciós csomag részeként.
A tizennegyedik szankciós csomag részeként.
A tervek szerint elsősorban az LNG uniós kikötőkből való továbbértékesítését sújtaná az új rendelkezés, illetve három új orosz terminálra vetne ki behozatali tilalmat.
Csont nélkül lehozta Európa az idei telet is: Oroszország már csak kisebbségi gázellátó a kontinensen, az új partnerek nem szórakoznak, hanem szállítanak, így a tárolók normális áron teltek csurig. A nagyon enyhe tél miatt pedig igazán fűteni se kellett, ezért a készletek különösebben ki se fogytak. A cseppfolyós gáz lett a megmentő, kialakulni látszik egy új függési rendszer, és mivel az USA épp behúzta az LNG-kéziféket, esélyes, hogy Moszkva után Doha lesz a hűbérúr.
A Walesben található pembroke-i erőmű néhány éven belül jelentős mértékben járulhat hozzá ahhoz, hogy az Egyesült Királyság elérje a nettó nulla szén-dioxid-kibocsátást.
Felpörögtek az egyesülések az amerikai palaolajszektorban. Az USA csúcsot dönt a termeléssel, ám ez nem jelent alacsonyabb árakat.
A Miamiból útnak indult Icon of the Seas hajót LNG-vel, vagyis cseppfolyósított gázzal üzemeltetik. Emiatt azonban igen nagy a metánkibocsátása.
Hamarosan megköthetik a hosszú távú szerződést a 2026 utáni energetikai üzletről Magyarország és Katar között.
Az Egyesült Államok klímapolitikai okokra hivatkozva átmeneti időre felfüggeszti a cseppfolyósított földgáz (LNG) exportjáról szóló, függőben lévő döntéseket – közölte a Fehér Ház.
A tűzoltók már kiértek a lángoló teherautóhoz, amikor a detonáció történt.
Az ománi partoknál vesztegel három cseppfolyósgáz-szállító katari tanker a Vörös-tengeren kialakult konfliktus miatt. Várhatóan Dél-Afrika felé kerülik ki a kockázatossá vált útvonalat, a gázpiac egyelőre nyugodt.
Hosszú évek után október közepén váratlanul megenyhült a Nyugat Venezuela felé, és feloldotta a Maduro-rezsimet sújtó legkeményebb szankciókat. A puhulásért cserébe Maduro megígérte, hogy jövőre szabad és fair választásokat tartanak országában. A nyitás hírére egyből felsorakoztak az addig eltiltott nagyvállalatok, hogy rárepülhessenek Venezuela óriási olaj- és gázkincsére, köztük Szijjártó Péter vezetésével a Mol és az MVM is Caracasba utazott barátkozni. De Maduro hirtelen mindent felrúgott, egyre inkább úgy tűnik, hogy a nyugati szankciókat rekordgyorsan visszaélesítik, az éhes cégek meg hoppon maradnak. A helyzet feloldása azon is múlhat, hogy mi lesz Elvisszel.
Eddig is voltak bajok a globális energiapiacon, az izraeli válság csak ront a helyzeten.
Csütörtöktől munkabeszüntetésekbe kezdtek a Chevron nyugat-ausztráliai dolgozói. A globálisan jelentős tényezőnek számító ausztrál LNG-ágazat munkavállalóinak akciói korábban már megrángatták a gázárakat.
Az ausztráliai üzemek a globális LNG-ellátás nagyjából 7 százalékát adják.
Újra sztrájkkal fenyegetnek az LNG-munkások, akik nemrég már okoztak egy mini gázárkrízist.
Egyezséget kötöttek az LNG-dolgozók szakszervezeteivel, elhárult a sztrájkveszély az egyik cégnél, esni is kezdett a tőzsdei gázár, ami már olcsóbb, mint amennyiért az oroszoktól vesszük. Kérdés, mire jutnak a másik cégnél?