Európa felvásárolja a cseppfolyósított földgázt a szegényebb országok orra elől
Idén már több cseppfolyósított földgázt importált Európa mint tavaly egész évben. Emiatt viszont gyakori az áramszünet olyan országokban, mint Banglades vagy Pakisztán.
Idén már több cseppfolyósított földgázt importált Európa mint tavaly egész évben. Emiatt viszont gyakori az áramszünet olyan országokban, mint Banglades vagy Pakisztán.
De ehhez az kell, hogy Oroszország november elsejétől egyáltalán ne szállítson gázt a kontinensre, és ezzel együtt a tengerentúli LNG-szállítmányok is drasztikusan megritkuljanak.
Elnöki rendeletben biztosítana maga számára teljes ellenőrzést a Szahalin-2 gáz- és olajprojekt felett Oroszország. A Shell már eleve ki akart szállni a projektből, a japán résztulajdonosok még reménykednek, hiszen a szigetország LNG-igényének tíz százalékát innen fedezik.
Az ukrajnai háború miatt az európai államok dinamikusan növelték LNG-vásárlásaikat, ez nyomja fel az árakat.
Közös sajtótájékoztatót tartott Berlinben Olaf Scholz német kancellár és Tamím bin Hamád Al Táni katari emír.
Az ITM-nek van egy ötletbörzéje az alternatívákról, a kormánynak pedig olyan szent tehene, mint a rezsicsökkentés.
Modellszámításokat végzett egy francia cég, a válaszuk igen. Szerintük ehhez a legminimálisabb gázipari beruházás is elég volna.
Az egyezség szerint az amerikaiak legalább 15 milliárd köbméter LNG-t szállítanak le az év végéig.
A most megvásárolt állomást várhatóan a jövő év második felétől működteti a vállalat.
Százmilliárdos nagyságrendű összeggel szállnának be a németek az oroszok sarkvidéki cseppfolyós földgáz projektjébe, miközben a mostani áradásokért jó eséllyel a klímaváltozás a felelős.
Megköszönte a meghívást, és arról beszélt, milyen fontos, hogy több forrásból lehessen gázt beszerezni. Pénteken volt a horvátországi Krk szigetén létrehozott LNG-terminál ünnepélyes megnyitója.
Horvátország elkezdte építeni a cseppfolyósított földgáz (LNG) fogadására alkalmas kikötőt, amelyet 2021 januárjára fejeznek be, így akkortól fizikai lehetőség lesz arra, hogy Magyarország cseppfolyósított földgázt vásároljon Katartól. A horvátok felől már idén év végétől lehetőség lesz gázt szállítani Magyarországra.
Az első cseppfolyósított gáz töltőállomás Szigetszentmiklóson épült.
Magyarország kész 25 százalékos tulajdonrészt vásárolni egy épülő horvát LNG-terminálban - mondta Szijjártó Péter külügyminiszter Dubrovnikban.
Az unió támogatását kéri a szlovén és a magyar kormány.
Az orosz cég helyett 30 százalékkal olcsóbban, egy amerikai társasággal szerződtek.
Sok előnnyel jár a –161 fokra lehűtött, cseppfolyós földgáz. Mivel könnyen és olcsón szállítható, az LNG világszerte átalakíthatja az energiapiacokat.