Szerves molekulákat talált egy marsi homokdűnén a Curiosity
A Curiosity 2012 óta kutatja az életre utaló nyomokat a vörös bolygón.
A Curiosity 2012 óta kutatja az életre utaló nyomokat a vörös bolygón.
A robotjármű 92 marsi napon át dolgozott a bolygó felszínén, ez idő alatt pedig az összes tudományos eszközét bevetette.
Az 1,85 méter magas és 240 kilós rover május 22-én érkezett meg a vörös bolygóra.
A Marson nem igazán jellemzőek a felhős napok, de nemrég egy ilyen időszak köszöntött be. A NASA egyik műszere azonnal gyűjteni kezdte az adatokat.
A felvétel azóta megérkezett a Földre, alább ön is meghallgathatja.
A tornádószerű jelenség kimondottan tiszta időben jön létre.
Bár úgy tűnhet, hogy a legújabb Mars-járó csak alig dolgozik, valójában most is szorgosan gyűjti az adatokat, és folyamatosan fényképez. A legfrissebb munkák már felkerültek a NASA oldalára.
A Perseverance Mars-járó ejtőernyőjét nem véletlenül látták el egy különös mintázattal: egy titkos üzenetet rejtett, de annyira, hogy azt csak a hardcore űrrajongók tudták dekódolni.
Nemcsak az az örömteli a legújabb NASA-videóban, hogy jó minőségű, hanem az is, hogy 360 fokban készült.
A NASA korábbi Mars-járói a Wind River rendszerrel működtek, de a nemrég landolt Perseverance már nem csak ezt használja.
Családi fotóként, de éppen tetoválásként is értelmezhető az az ábra, amely a Perseverance felső részén helyezkedik el. A kép azoknak a NASA-eszközöknek állít emléket, amelyek szintén elérték a Marsot.
A NASA által megosztott rövid felvételen még a marsi szelet is hallhatjuk. A Marsról korábban is érkeztek hangminták, de a Perseverance most először küldött ilyet.
Jim Bridenstine korábbi NASA-főnök és republikánus szavazó olyannyira nem kívánt együtt dolgozni az új elnökkel és csapatával, hogy még a beiktatásuk előtt lemondott.