Szlovákia mentességet kapott: exportálhatnak Ukrajnába orosz olajból készült üzemanyagot
Ukrajna az orosz támadások miatt rá is szorul az energiahordozókra.
Ukrajna az orosz támadások miatt rá is szorul az energiahordozókra.
A Wallis elfogadta a látványosan áron aluli vételajánlatot.
A Mol mellett Tiborcz István és Jellinek Dániel érdekeltsége is ott van az üzletben.
Az ársapka kivezetésével a lakosság elkezdte visszafogni a tankolásait, így ha az üzemanyag-ellátás még nem is tudott helyre állni, legalább a túlfogyasztás enyhül. Ez azonban csak részben vigasztalja a közúti fuvarozó szakma képviselőit, akik egyszerre továbbra is csak a tizedéig tölthetik a kamionok tankját, miközben pont most kéne sokkal többet hajtani a járgányt, hogy eleget tudjanak tenni az év végi csúcsszezon megrendeléseinek.
Nem áll helyre egy csapásra az üzemanyag-ellátás a Mol elnök-vezérigazgatója szerint.
Az áruházlánc töltőállomásai péntektől vasárnapig mennek alá a piaci átlagáraknak.
A miniszter véleménye nem változott, évek óta hangoztatja, hogy nem tetszik neki a Mol Campus.
A Mol a jövő épületeként jellemzi új székházát, a fővárosiaknak azonban már csak az első "felhőkarcoló" lesz, amit vagy szeretni kell vagy utálni. A mai nap mindenesetre az ünneplésé volt egy viharos időszak után.
Az ülésen az olajipari vállalat hosszú távú üzleti stratégiájáról, a gazdasági és energiaválságról, a szankciók hatásairól, illetve Magyarország energiabiztonságáról tárgyaltak.
Egyszer már eljátszottuk ezt a sztorit az üzemanyaggal. Akkor a kiskaput szociális okokból nyitva hagyó politikai érdek olajmaffiózókat, azok pedig káoszt szültek. Most a hasonló politikai megfontolás üres benzinkutakat. Csak a valóságot meghazudtoló propagandára maradt elég üzemanyag. És amíg az van, sok hasonló összeomlással nézünk majd szembe. Vélemény.
Ez volt az ára az ársapka feloldásának.
Attól még, hogy megszüntették a két kiválasztott üzemanyag hatósági árát, varázsütésre nem áll helyre az ország benzin- és gázolajellátása. A Mol szerint is hetekig tarthat, míg termelési oldalról enyhíteni tudnak a helyzeten, a teljes stabilizálódás pedig hónapokat vehet igénybe. A kormány addig is hárítja a felelősséget, és a káosz okozójaként a saját, felelőtlen intézkedései helyett megint Brüsszelre mutogat.
Megelőzhette volna a kormány a benzinhiányt, ha nem próbálja átírni a közgazdaságtan törvényeit. Az európai olajembargó életbelépésének másnapján a nemzetközi fejleményekre hivatkozva kapitulált. A Mol vezérigazgatója szerint a teljes leürülés kényszerítette ki az ársapka elengedését, amit kedden éjjel fél 11-kor jelentett be rendkívüli kormányinfón Gulyás Gergely miniszter és Hernádi Zsolt Mol-vezér.
Vége a 480 forintos benzin és gázolaj korszakának.
Kedden 23 órakor életbe lép az intézkedés.
Csak akkor tudnak üzemanyagot venni partnereik, ha vállalják, hogy el is mennek érte.
Logisztikai kihívásokkal szembesül az osztrák olajcég.
A vállalat ügyvezető igazgatója szerint soha nem volt még ilyen rossz az ellátási helyzet, mint most. Az egyetlen megoldás továbbra is az, ha visszatér az üzemanyag-import az ársapka előtti szintre. De az import nagyrésze épp az ársapka miatt tűnt el az országból.
Rövid közleményben kérik a Mol-nál várakozókat, hogy engedjék előre őket.
Nem megy könnyen a Mollal közös cég indítása.