Találtak egy új bolygót, ahol 20 óráig tart egy év
A NASA tudósai megtalálták az eddigi legnagyobb tömegű olyan exobolygót, amelynek sugara kisebb, mint a Föld sugarának kétszerese.
A NASA tudósai megtalálták az eddigi legnagyobb tömegű olyan exobolygót, amelynek sugara kisebb, mint a Föld sugarának kétszerese.
A NASA három olyan videót is feltöltött a YouTube-csatornájára, melyben egy-egy űrobjektum szonifikációja hallható. Érdemes mindegyiket lekattintani.
A NASA kutatói a Juno űrszonda adatait feldolgozva arra jutottak, hogy a Jupiter körüli ionizált részecskék hidrogénné és oxigénné bontják a jeges Europa hold jégpáncélját.
Az eddigieknél optimistább becsléseket mutatott fel a NASA és a New York-i Columbia Egyetem közös tanulmánya egy esetleges szupervulkán-kitörés következményeiről.
Megérkezett kedden az előző nap indult négy űrhajós a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), hogy kutatásokat végezzen a világűrben, és leváltsa az előző legénységet.
Ellenáll a zord holdi körülményeknek, és rossz fényviszonyok között is jó minőségű képeket lehet készíteni a Nikon által fejlesztett kamerával, amely az Artemis-misszió holdra szállásánál tesz majd jó szolgálatot.
Beköszöntött az éjszaka a Hold azon részén, ahová nemrég szállt le az Odysseus nevű amerikai űreszköz. Kérdéses, hogy túléli-e a következő heteket.
A városi legendával ellentétben a NASA nem költött több millió dollárt az űrtoll kifejlesztésére. A ceruza használata pedig sokkal kevésbé praktikus az űrben, mint azt elsőre gondolná az ember.
A NASA New Horizons űrszondája ott észlelt nagyobb mennyiségű port a Naprendszer szélén lévő Kuiper-övben, ahol minden eddigi számítás szerint nem kellene lennie.
Szuperszámítógéppel szimulálták tudósok, mi történt pontosan akkor, amikor a DART-misszió során eltérítették a pályájáról a Dimorphos nevű aszteroidát.
Folyamatosan monitorozza a NASA a Nemzetközi Űrállomás (ISS) orosz moduljának immáron négy éve tapasztalható szivárgását, ami egyre csak rosszabbodik – ám egyelőre nem jelent veszélyt az asztronautákra, állítja az amerikai és az orosz űrügynökség.
Amellett, hogy drasztikusan növelte volna az űrszemét mennyiségét, más műholdakat is veszélyeztetett volna az a szerdai eset, melyben valóban csak egy hajszálon múlott, hogy megtörténjen a baj.
Egy sziklának dőlve fejezhette be a landolását az Intuitive Machines holdszondája, de már a leszállás előtt is támadt egy kisebb probléma a lézeres távolságmérővel. Jó hír azonban, hogy ezzel még nem fulladt kudarcba a küldetés.
Egy évig élhet szimulált marsi körülmények között négy önkéntes. A feladatra bárki jelentkezhet, amennyiben eleget tesz a NASA követelményeinek – és elfogadja, hogy ez bizony komoly tudományos munka is egyben.
Kaliforniai mérnökök fejlesztése úgy demokratizálhatja az energiához való hozzáférést, mint ahogy a műholdak által a Föld bármely pontján elérhetővé tett internet teszi az információval.
Már több mint 1000 napja szolgál a Mars felszínén a Perseverance rover, hogy mintákat gyűjtsön a Jezero-kráterben. Ha ezeket egyszer sikerül visszahozni a Földre, akkor végre fény derülhet arra, hogy volt-e valaha élet a vörös bolygó felszínén. A folyamatot az hátráltatja, hogy meghibásodott a jármű legfontosabb műszere.
A NASA kutatói szerint az alig 400 millió éves HD 63433 d egyik felén állandó lehet a lávafolyam.
A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósok is ehetnek pizzát, ám a mikrogravitációban kár az eredeti olasz recepttel próbálkozni.
Mikrogravitációs környezetben vizsgálták a NASA által rendelt egyik új szkafandert, mely a régi, immáron 40 éve használt darabokat válthatja majd le.
A NASA Voyager–1 űrszondája három hónapja kezdett el értelmetlen adatokat küldeni a Földre. A hiba megtalálása sem volt egyszerű, javítása még bonyolultabb. Az sem biztos, hogy valaha sikerül.