Ősi óceán nyomaira bukkanhattak a Bennu aszteroidáról gyűjtött kőzetmintákon
Komoly történelme lehet a Bennu aszteroidának, az elemzések egy ősi óceánvilág nyomaira utalnak a NASA missziója során nyert mintákban.
Komoly történelme lehet a Bennu aszteroidának, az elemzések egy ősi óceánvilág nyomaira utalnak a NASA missziója során nyert mintákban.
Német kutatók egyelőre nem tudtak rájönni, miért van más tulajdonsága néhány holdkőzetet beterítő pornak, mint az összes többinek.
Kifejezetten szomorú képet készített a NASA marsi rovere a végső nyughelyén pihenő Ingenuity helikopterről.
A TOI-715 kódjelű csillag körül kering az a két bolygó, amelyek közül az egyik alig nagyobb a Földnél. Hamarosan egy földi teleszkópokkal alaposabban is megvizsgálják őket.
Több évtized után újra élénkül az űrverseny, a végső cél pedig, hogy a Holdon – és később akár a Marson is – tartósan jelen legyen az ember. Ennek azonban vannak fontos feltételei.
A Hubble űrteleszkóp a Halak csillagképben lévő egyik bolygót vizsgálta. A Földtől 97 fényévre található a bolygóról a csillaga előtt elhaladva kiderült, érdemes lesz tovább kutatni a légkörét.
Nemrég balesetet szenvedett a NASA marsi helikoptere, az Ingenuity a vörös bolygó felszínén, így többé már nem emelkedhet magasba. Hamarosan az is kiderülhet, hogy mi történt vele pontosan.
Abszolválta a NASA rázkódástesztjét az a Sierra Space által fejlesztett űrrepülőgép, amellyel az amerikai űrhivatal a jövőben legalább 15 alkalommal szeretne repülni. A Space Shuttle-re hasonlító Dream Chaser megpróbáltatásai ezen a ponton még nem értek véget.
Számítógépes szimulációval sikerült kideríteniük amerikai kutatóknak, hogy a marsi nap melyik szakaszában kell metánszivárgásra számítani a vörös bolygón.
Az űrtudomány leglátványosabb kiállítási darabja lett a NASA ikonikus űrsiklójából, az Endeavourból: teljes pompájában, indításra kész állapotban lehet megcsodálni a jövőben.
A Perseverance korábban radarral vizsgálta meg a Marson a Jezero-krátert. Az adatok elemzése szerint üledékes kőzetről van szó, amit víz szállított oda.
A NASA lát fantáziát abban a repülőgépben, amely napelemekkel gyűjtene magának energiát ahhoz, hogy évente 16 ezer kilométert repüljön a Marson.
Régóta vizsgálják a csillagászok, miként keletkezhetett a Naprendszer. Ezen lendítene egy nagyot a NASA a csillagközi por begyűjtésével és tanulmányozásával.
Helyenként a 3,7 km-t is elérheti annak a vízjégnek a vastagsága, melyet az egyenlítő közelében találtak a kutatók a Mars felszíne alatt.
Az Európai Űrügynökség (ESA) elfogadta az EnVision nevű küldetés forgatókönyvét. A misszióvak a Vénuszhoz küldenek egy űrszondát.
A NASA űrszondája január 22-én vette fel, ahogy a Nap két féltekéjén egyszerre történik napkitörés.
A NASA január 18-án, a 72. küldetés során veszítette el a kapcsolatot az Ingenuity nevű marsi helikopterével. Kiderült, a kommunikációs problémák mellett más is történt a vörös bolygón.
A NASA és az indiai űrügynökség közös projektje, hogy előbbi űrszondája időnként lézerrel lövi meg a Vikram nevű leszállóegységet. A kísérletnek később lesz fontos szerepe.
Január 18-án hajtotta végre a 72. repülését a NASA Ingenuity nevű eszköze a Marson, ám a leszállás közben megszakadt a kapcsolata a Perseverance Mars-járóval.