200 km-es lávatóra talált a NASA a Jupiter egyik holdján
A NASA Juno űrszondája három hónap alatt kétszer is megközelítette a Juiopter Io nevű holdját, és az adatok rendkívül érdekes információval szolgáltak a NASA kutatóinak.
A NASA Juno űrszondája három hónap alatt kétszer is megközelítette a Juiopter Io nevű holdját, és az adatok rendkívül érdekes információval szolgáltak a NASA kutatóinak.
Öt hónap után úgy tűnik, helyreállhat a Voyager-1 működése. Sikeresnek tűnő javítást követően újból használható adatokat küldött a szonda.
Mint egy lövedék, úgy tört át egy épületen egy fémdarab. Most hivatalosan megerősítették, honnan származott.
Veszélyben lehet a NASA Mars Sample Return küldetése, mely marsi por- és kőzetmintákat hozna a Földre. Az ok a pénz, és most olyan megoldásokat keresnek, melyekkel olcsóbbá és gyorsabbá lehetne tenni a küldetést.
A NASA februárban bukkant rá a Jezero-kráterben arra a sziklára, amely tökéletes betekintést nyújthat abba, milyen volt a bolygó évmilliárdokkal ezelőtt.
Már a közeli jövőben fény derülhet annak a japán űrhajósnak a nevére, aki az amerikai Artemis-program segítségével a Holdra léphet.
Több műhold is megörökítette, ahogy a Hold árnyékot vetett a Földre április 8-án.
Minden jel szerint a memóriarendszer egyik chipjén keletkezett hiba miatt ontott értelmetlen adatokat a Föld felé a Voyager–1 űrszonda. A javítás még hónapokba telhet.
Látványos égi jelenségre készülhet 32 millió amerikai, de megannyi élő közvetítésnek hála a világ bármely pontjáról élőben lehet majd nézni a teljes napfogyatkozást.
A Holdon lévő űrhajósok nem használhatják a hagyományos földi időmérést, mert gyorsan aszinkronba kerülnének a bolygónkkal. Két éven belül meg kell oldani a problémát.
A Nemzetközi Rádiócsillagászati Kutatóközpont tudósai csupán három óra leforgása alatt találták többtucatnyi galaxist, melyeket eredetileg nem is kerestek.
Hét nap aktív szolgálat jutott a Holdon az Odysseusnak, a hideg és sötét holdi éjszakát már nem élte túl a leszállóegység.
Ami fejfájást okoz az asztronautáknak az űrben, az fejfájást okozhat a tudománynak a Földön. Egy új tanulmány szerint a mikrogravitációs környezet állhat az „űrfejfájás” mögött.
A NASA tudósai szerint olyan anyagokat tartalmaz nagy mennyiségben a Bennu aszteroidából származó minta, amelyek segíthetik az élet kialakulását egy bolygón. Például a Földön.
A NASA olyan robotkígyót tervezett, amelyik jeges, havas és homokos környezetben egyaránt el tud navigálni. Most jön az egyik legizgalmasabb fázis, a felszín alatti tesztek.
Hamarosan kiderül, javítható-e a Voyager–1 űrszonda, miután hónapok óta csak értelmetlen adatot küldött a Földre.
A NASA új költségtervezete szerint a következő években egyre szűkülhet a Hubble űrteleszkóp büdzséje, miután a feladatok egy részét a James Webb űrteleszkóp veheti át. Más projektek is véget érhetnek.
A SpeceX Dragon űrkapszulájával már-már rutinszerű az ISS-ről visszatérés, kedden négy űrhajós, a Crew 7 legénysége ért földet – vagyis, vizet.
Megmutatta a NASA, milyen formában juttatja el a Jupiter jeges holdjához, az Europához azoknak az embereknek a neveit, akik korábban igényeltek egy beszállókártyát.