Ősi sziklákra bukkant a NASA a Marson, a kémiai elemzés igen érdekes eredményre jutott
Több mintát is vett a Jezero-kráterben a NASA Perseverance nevű rovere. Az darabok túlvannak az elsődleges kémiai elemzésen.
Több mintát is vett a Jezero-kráterben a NASA Perseverance nevű rovere. Az darabok túlvannak az elsődleges kémiai elemzésen.
Charles Buhler egy céget is alapított, miután úgy látja, már csak idő kérdése, hogy az űrrakéták üzemanyag nélkül is el tudjanak jutni a világűrig.
Bár eredetileg nem erre a feladatra szánták, a NASA Neowise nevű űrteleszkópja az elmúlt 11 évben segített jobban megismerni, mely aszteroidák lehetnek veszélyesek a Földre. Most azonban a pusztulás vár rá.
Csillagászok az AR3784 kódjelű napfoltnál magyar idő szerint csütörtök reggel észleltek kitörést, ami rövid időre zavart okozott néhány kommunikációs rendszerben a Földön.
Még mindig heteket kell várni arra, hogy a NASA eldöntse, hogyan jut haza a Starliner két asztronautája, az utazásig pedig hónapok lehetnek hátra.
Nem lép idén magyar a Nemzetközi Űrállomásra: elhalasztották Kapu Tiborék misszióját.
A rendkívüli hőség abnormális – hívta fel a figyelmet az ENSZ főtitkára. Ha minden így megy tovább, akkor hamarosan egyes térségek élhetetlenné válhatnak a hőség és a pára miatt – adta hírül a NASA.
A NASA tudósai a 2022-es DART-küldetés óta vizsgálják a misszióból származó adatokat, amelyek egy fontos részletre derítettek fényt.
A NASA két űrhajósa, Sunita Williamst és Butch Wilmore június eleje óta várja, hogy visszatérhessen a Földre, ám a Boeing űrhajójának meghibásodása miatt eddig ez nem lett volna biztonságos.
A NASA és a Boeing elvileg már kiderítette, hogyan hibásodott meg a cég űrhajója, a Starliner, a hazatérés azonban még nem biztonságos az űrhajósok számára.
A NASA marsjárója, a Perseverance egy különleges szikladarabra bukkant, amelynek a mintái arra engednek következtetni: évmilliárdokkal ezelőtt mikrobiális élet lehetett a bolygón.
Amerikai kutatók szerint gyorsan ki kell találni valamit az űrhajósok gyógyszerelésére, egy Marsra induló küldetés során ugyanis a többségük szavatossága nem garantált.
A NASA és a Boeing mérnökei közösen dolgoznak azon, hogy kiderítsék, milyen állapotban van a Starliner űrhajó. A célhoz egy lépéssel már közelebb kerültek.
A tervek szerint 2030-ban a Földbe csapódik majd a Nemzetközi Űrállomás, amiben a SpaceX erre a célra kifejlesztett űrhajójának is nagy szerepe lesz.
Nem fog vizet keresni a Holdon a VIPER: a holdjáró-küldetést anyagi megfontolásból fújták le, pedig már eddig sem volt olcsó.
A NASA az űrhajók küldetéseinek támogatására szolgáló Deep Space Network segítségével célba vette a Vénuszt, ahol, ha lenne élet, most Missy Elliott zenéjére bulizhatnának.
Butch Wilmore és Sunta Williams űrhajósok szerint a Boeing Starliner űrhajója egészen addig rendben tette a dolgát, amíg vissza nem váltottak kézi vezérlésről automata üzemmódra.
A polgári repülés mellett a Starliner űrhajójával kapcsolatban is problémákkal kell szembenéznie a Boeingnek: a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) dokkolt űrhajójuk ugyanis hónapokkal később indulhat csak vissza a Földre, mint tervezték.
A tervek szerint a Gateway nevű űrállomás fedélzetén egyszerre négy űrhajós tartózkodik majd, akik a Holdra szállás előtt pihennek majd ott meg.
A NASA 3D-nyomtatással készített olyan életteret, amilyenhez hasonlóban majd a Marson dolgozó tudósok is élni fognak. A négy beköltöző önkéntest most 378 után engedték ki a szimulációs környezetből.