Melyik állam hallgatta le Putyin ellenfeleit a Pegasus segítségével az EU területén?
Újabb lehallgatási ügyet tárt fel a The Guardian.
Újabb lehallgatási ügyet tárt fel a The Guardian.
Mára már kiderült, hogy az Apple telefonjai sem védettek a spyware-ektől. Válaszul az iOS kémprogramok fokozódó fenyegetésére, a Kaspersky kiberbiztonsági cég egy viszonylag egyszerű módszert dolgozott ki az ilyesfajta fertőzések kimutatására, beleértve az olyan kifinomult törzseket, mint a hírhedt Pegasus.
Felhasználói beavatkozás nélkül is tudott települni a Pegasus kémprogram az Apple eszközeire, hiába volt minden frissítés telepítve azokra – a cég azonban most befoltozta a biztonsági rést, így érdemes azonnal telepíteni a frissítéseket minden készülékre.
A mexikói drogkartellek követésére még a márciusi tiltás után is használta az FBI az izraeli NSO egyik kémprogramját. Van magyarázatuk rá.
Nem titok, hogy az NSO-nak több rendszerével kereskedünk – mondja Neuman Péter, azt azonban sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánja, hogy az említett izraeli cég által fejlesztett Pegasus beszerzéséhez is közük volt. A Communication Technologies Kft. tulajdonosának azonban van sejtése arról, hogyan néz ki egy ilyen üzlet, hogyan szállítják le az árut a titkosszolgálatoknak, és mitől rendkívüli az NSO szoftvere.
Távozik az NSO Group vezetője, átszervezik és racionalizálják a hírhedt Pegasus kémszoftvert gyártó céget.
Azt változatlanul nem tudni, hogy a Panyit bepanaszoló titkosszolga hogyan került a megfigyeltek listájára, azonban egy biztos: az ő bejelentése nyomán indított vizsgálatot a Péterfalvi Attila vezette Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.
Vadai Ágnes érdeklődött a belügyminiszternél.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) összesen több mint 2,7 milliárd forintnyi dollárt fizetett az NSO Groupnak a Pegasus kémszoftverért, de állítja, élesben sosem használta, csupán tesztelte azt.
Egy, az amerikai Igazságügyi Minsztériumnak évekkel ezelőtt küldött levél szerint az NSO Group egy "zsák pénzt" akart adni a Mobileum nevű amerikai cégnek, hogy segítsenek hozzáférni a külöbnöző mobilhálózatokhoz.
Az iPhone-gyártó szerint az izraeli NSO Group kifinomult, állami pénzből megtámogatott kémszofvert fejlesztett, mely lehetőséget ad a célzott megfigyelésre.
Pető György pilóta, korábbi tévés telefonszáma is szerepel a Pegasus-listán.
Az Egyesült Államokban feketelistára került kémszoftvert készítő cég vezetője, Isaac Benbenistit felállt az NSO éléről.
Amikor Kósa Lajos elismerte, hogy a belügy vette meg az izraeli kémfegyvert, azzal közvetve azt is megerősítette, hogy ők használták újságírók, ellenzéki politikusok lehallgatására – mondja az ügyet idehaza kirobbantó Direkt36 újságírója, Panyi Szabolcs, a megfigyeltek egyike.
A volt izraeli miniszterelnök 2017-ben budapesti látogatásán arról beszélt, hogy beavatkozott a kiberbiztonsági piac működésébe. Most a Pegasus-botrány kapcsán ismét felmerül a felelőssége.
Itthon a kormányzat hárítja magától a Pegasus-ügyet, de határozottan nem is tagadja, hogy bevetette volna a kémfegyvert újságírók, gazdasági szereplők és ellenzéki politikusok ellen. A lehallgatási botrány számos országot érint, például a francia elnököt is megpróbálhatták lehallgatni. Máshol már nyomoznak.
Ahogy várható volt, egyre nagyobb port kavar a Pegasus-ügy – és szintén nem meglepő, hogy egyre több digitális népművészt megihlet.
Érkezett feljelentés, de még vizsgálódnak.
A kormányzati kommunikációs szakembereknél valamivel szorgalmasabban dolgoznak az internet népművészei a Pegasus-ügyben. Is.
Nem igényel felhasználói figyelmetlenséget a világraszóló megfigyelési botrányt kirobbantó Pegasus – a program a mobil tulajdonosának egyetlen mozdulata nélkül csempészhető be a telefonra. Ami ezután következik, az is figyelemreméltó: a kémszoftver olyannyira mindentudó, hogy több jogosultságot szerez magának a készüléken, mint amennyi a mobil használójának lehet.