Lázár ma feljelentést tesz a 4-es metró ügyében
Lázár szerint 76,5 milliárd forintos bírságot kell majd fizetnie az országnak azért, "amit a balliberális városvezetés tett Budapesttel."
Lázár szerint 76,5 milliárd forintos bírságot kell majd fizetnie az országnak azért, "amit a balliberális városvezetés tett Budapesttel."
Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) 2012 februárja és 2016 novembere között folytatott nyomozást a 4-es metró ügyében. A beruházás szerződéseinek összköltsége 452 milliárd 554 millió 224 ezer forint volt, az OLAF szerint a korrupcióval és szabálytalansággal érintett szerződések összege ebből 272 milliárd 823 millió 488 ezer 215 forintot tett ki.
Az EU Csalás Elleni Hivatalának jelentése már a brüsszeli bizottság asztalán van. A botrány tovább csökkentheti a dugódíj észszerű bevezetésének esélyét.
A budapesti 4-es metró, amelynek építését vizsgálva csalás és lehetséges korrupció nyomaira bukkant az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala (OLAF).
Súlyos következményekkel járhat, ha Magyarország és Lengyelország megakadályozza a korrupcióellenes nyomozati jogokkal rendelkező európai ügyészség felállítását - közölte az Európai Bizottság illetékes tagja, miután Budapesten sikertelenül próbálta meggyőzni a kormány tagjait.
Bíróság elé állítják a két cégvezetőt, aki számlaláncolat segítségével túlárazott gépek után vett fel jóval több uniós támogatást, mint szabad lett volna. A vád szerint a két menedzser 140 millióval károsította meg az EU-s, 40 millióval a magyar költségvetést. Az ügyben az OLAF tett feljelentést.
Az Izraelbe települni készülő volt jobbikos ügyében az OLAF után a magyar hatóság is vizsgálódik. Tucatnyi tanút meghallgattak, a vallomások némelyike arra utal, hogy Szegedi fantomgyakornokok után vehetett fel pénzt.
Az ötlet onnan jön, hogy az amerikai segélyszervezeteknél hűtlen kezelést találtak.
Az Európai Csalás Elleni Hivatal már gyűjti az információkat arról, hogy miért dobták ki a MinDig TV-nél a Euronewst az ingyen tévécsomagokból, miközben Andy Vajna csatornáit bárki nézheti.
A Fidesz helyi erős embere EU-s és magyar banki pénzből építtetti család házát a párt gyanúja szerint.
Bár kikerült a projekt az uniós elszámolásból, mégis vizsgálódik a Csalás Elleni Európai Hivatal (OLAF) az Országos Roma Önkormányzat irányítása mellett zajlott Híd a munka világába program ügyében – írta a Magyar Nemzet, amely szerint az uniós hivatal kihallgatta Hegedűs Istvánt, a szervezet volt elnökét.
Az Európai Csalásellenes Hivatal (OLAF) egyelőre nem indított eljárást a felcsúti kisvasút ügyében – értesült a Népszabadság. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ne vizsgálhatnák hamarosan az uniós pénz felhasználásával végrehajtott beruházást – jegyzi meg a lap.
Vizsgálatot indít az EU a felcsúti kisvasút miatt – közölte a brit Telegraph.
Feljelentette a felcsúti kisvasutat Jávor Benedek, a PM EP-képviselője. Szerinte a kormány hamis ígéretekkel nyerte el az uniós támogatásokat a projektre. Az előirányzott utasszám ugyanis köszönőviszonyban sincs a valósággal.
Romániával és Bulgáriával együtt messze kiugró az OLAF-vizsgálatok száma nálunk.