HVG: Ítélkező politikusok
Ítéletek, előítéletek, súlyos következmények - fura dolgok sorozata zajlik ebben az országban, a HVG e heti száma pedig ezeknek járt utána. Farkas Zoltán szerkesztő szubjektív lapajánlója.
Ítéletek, előítéletek, súlyos következmények - fura dolgok sorozata zajlik ebben az országban, a HVG e heti száma pedig ezeknek járt utána. Farkas Zoltán szerkesztő szubjektív lapajánlója.
A volt főpolgármester szerint Gulyás László nem bujkál, csak nem sikerült elérni őt.
Akár harmincmilliárd forintnál is többet visszakérhetnek a Siemens uniós támogatásából, a cég most reagált a vádakra.
Mivel az OLAF-jelentés szerint az adott időszak kormányai nem felelősek a 4-es metrós visszaélésekért, ezért Gyurcsány el sem megy a parlamenti bizottsági ülésre.
A Fidesz frakciójának ezt a követelését persze a parlamenti bizottság fideszes elnöke jelentette be.
Hatvanmilliárd forintot kér vissza az OLAF a 4-es metró korrupciógyanús ügyei miatt, itt járt Putyin, és megveregette Orbán vállát. Elfoglaltak egy bankfiókot, a Heinekent pedig bojkottálnia kellene minden magyarnak - Magyar Zoltán szerint. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Nyilvánosságra került az OLAF-jelentés a 4-es metró beruházásáról. 60 milliárd forintot kérhetnek vissza a szabálytalanságok miatt.
A magyar kormány nem szeretné, ha egy EU-s szervezet vizsgálná ki a magyar áfacsalási ügyeket.
Egyelőre semmiképp sem hozza nyilvánosságra a Központi Nyomozó Főügyészség a 4-es metró beruházásával kapcsolatos OLAF-jelentést, mert nyomozati bizonyíték és az eljárás befejezéséig így nem publikus.
Nehéz követni az uniós jelentés útját, amelyet a nyilvánosságnak még mindig nem mutattak meg, de az most biztos, hogy Tarlós Istvánnak odaadták.
Az MSZP-s Ujhelyi István is rákérdezett az Európai Csalás Elleni Hivatalnál, hogy hol is van most a 4-es metrós EU-s jelentés, és kiderült, Magyarországon a legfőbb ügyészi hivatalban és a NAV egy egységénél is van belőle egy példány.
A 4-es metróról készült uniós jelentés kormányzati kimazsolázása is jelzi, hogy megkezdődött a 2018-as választási kampány.
Első ránézésre úgy tűnhet: Magyarország a legbecsületesebb uniós országok egyike.
Ha akarják, közzétehetik a magyar hatóságok a 4-es metró beruházásával kapcsolatos korrupciós jelentést – válaszolta Giovanni Kessler, az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) főigazgatója Jávor Benedek EP-képviselőnek. Jávor most levélben kéri Orbán Viktortól és Polt Péter legfőbb ügyésztől a jelentés nyilvánosságra hozását.
A továbbiakban a Központi Nyomozó Főügyészség csak az Alstom-ügyben nyomoz, a Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter feljelentésében érintett többi ügyet elkülönítették ettől, és azokban a Fővárosi Főügyészség jár el.
Szerencsétlen dolognak tartja, hogy még nem került nyilvánosságra a 4-es metró beruházásának gyanús ügyeit taglaló OLAF-jelentés, mert addig folyamatos a zavarkeltés, a kétértelmű állítások, a mosakodás – közölte Tarlós István főpolgármester a Magyar Időknek adott interjújában.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a balliberális kormányokra kente az összes négyesmetrós szabálytalanságot, Tarlós szerint egy történt 2010 után is. Igaz, az csak egy mérnök lecserélése volt.
A kormányszóvivő arról beszélt, hogy egyértelmű a politikai felelősség a 4-es metró beruházása körüli visszaéléseknél.