Orbán: Októberi szinten rögzítik a lakossági jelzáloghitelek kamatait
Váratlan bejelentést tett a miniszterelnök.
Váratlan bejelentést tett a miniszterelnök.
A Medián életminőség-felmérése szerint különösen a huszonévesek, de a harmincasok is úgy látják, hogy Nyugaton szinte minden jobb, mint nálunk, állítson bármit Orbán Viktor. Ugyanakkor az összes korosztályt nézve a miniszterelnök maradását támogatók vannak többen.
Az épület Jellinek Dániel ingatlanalapjának tulajdonába került, több egykori állami ingatlannal együtt.
Kedden aláírta a miniszterelnök azt a kormányrendeletet, amely a 13. havi nyugdíj folyósításáról szól.
Újabb béremelésről rendelkezett egyik hétfő eseti határozatában a kormány: nőni fog a kulturális intézményekben dolgozók bére és a vízügyi dolgozók is magasabb fizetésre számíthatnak. Előbbiek egységesen 20, utóbbiak differenciáltan, akár 50 százalékos emelést kapnak.
Azt szeretnék elérni a TASZ vezetésével, hogy a kormány ne tudja szavazásra bocsátani nemi megerősítő műtétekre vonatkozó kérdést. Ezt korábban a Kúria nem hitelesítette, a kormány viszont az Alkotmánybíróságon akarja keresztülvinni arra hivatkozva hogy sérültek saját jogai. A jogvédők szerint viszont a kúriai döntés nem a kormány jogait sérti, hanem a polgárokét védi.
Az ország elemi érdeke, hogy az ellenzék egységesen sorakozzon fel egy közös jelölt mögött, és ne megint tét nélküli legyen a parlamenti választás – mondja Oszkó Péter üzletember, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere.
„Azonnali rozsdaövezeti akcióterületté” nyilvánította a kormány egy XIII. kerületi egykori gyárépületet, és egyedi építési szabályokat állapított meg.
Miközben a kormány tovább folytatja a kommunikációs kampányát az illegális bevándorlás ellen, egy másik jelenséget előszeretettel elhallgat: az elmúlt öt évben rendkívüli mértékben meglódult a Magyarországra irányuló bevándorlás, ezen belül is nyolcszorosára nőtt azoknak az EU-n kívüli külföldieknek a száma, akik első alkalommal folyamodtak jövedelemszerzési vagy munkavállalói célból tartózkodási engedélyért. A trend a munkahelyeket megtépázó Covid-járvány alatt sem lassult jelentősen, de a cégeknek sokszor nincs más választásuk, hogy pótolják a hiányzó magyar munkaerőt.
Valamennyi elődjére rálicitálva hajt a nyugdíjasok voksaiért Orbán Viktor, aki egyébiránt főúri keggyé tette annak eldöntését, mikor spórol rajtuk, és mikor oszt nekik alamizsnát.
Nem vonja vissza a Párbeszéd társelnöke, Szabó Tímea azt a törvényjavaslatát, amely alapján a parlamenti választással együtt is tarthatnának népszavazásokat, pedig ezzel a Fidesz könnyen visszaélhet. Igaz, erre a törvénymódosítás nélkül is van esély.
Egyelőre kölcsönös érdekeken nyugszik az a szándéknyilatkozat, amelynek alapján Jellinek Dániel bevásárol az Auchanba. Mintha kölcsönös szívességek szőnék át ugyanakkor a milliárdos és a kormányhoz közel álló körök kapcsolatát.
Nagy lehetőség az ellenzéknek és főleg Karácsony Gergely főpolgármesternek egy népszavazás a Fudan Egyetemről. Ez mindenképpen fáj a Fidesznek, ezért nemcsak lassíthatja, hanem ki is üresítheti a referendumot, egy csellel pedig akár még profitálhat is abból. Sok múlik az időzítésen és politikai innováción – mindkét oldalon.
Karácsony Gergely öt népszavazási kérdése közül csak kettőnek adott zöld utat a Nemzeti Választási Bizottság, így – ha elég aláírást gyűjtenek hozzá – lehet referendumot tartani a Fudan Egyetem budapesti kampuszáról, de például az autópályák 35 éves koncesszióba adásáról és az Európai Ügyészséghez csatlakozásról már nem. A kormány viszont már lépéselőnyben van a saját népszavazásával.
A védekezést Orbán vezette – mondta a Direkt36-nak egy kormányzati forrás –, felségsértés lett volna, ha valaki önálló alternatívával állt volna elő.
Elkészült a Szent István terem 1:1 arányú másolata a Budavári Palotában, amely a megszólalásig hasonlít a 120 évvel ezelőttihez, de úgy, hogy nincs egyetlen eredeti eleme sem. A HVG azt írja, ha a Fidesz 2022-ben nyerni tud, beindulhat a palota teljes kisajátítása a hatalmi reprezentáció számára.
Már az izraeli kémszoftver alkalmazása előtti időkben egyértelmű jelei voltak annak, hogy az Orbán-kormány nemzetbiztonsági kockázatot igyekszik kreálni a politikai ellenfeleiből, de akkor még úgy tűnt, ez csak a politikai adok-kapok része és nem gondolja komolyan. A Pegasus-ügy kellett ahhoz, hogy lássuk, valóban súlyos lehet a helyzet: a megfigyelések indokolatlanságát mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a minden mögött idegen ügynököket vizionáló kormánypárt irányítása alatt működő elhárítás az elmúlt tíz évben egyetlen épkézláb kémügyet sem tudott végigvinni.