Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egyelőre kölcsönös érdekeken nyugszik az a szándéknyilatkozat, amelynek alapján Jellinek Dániel bevásárol az Auchanba. Mintha kölcsönös szívességek szőnék át ugyanakkor a milliárdos és a kormányhoz közel álló körök kapcsolatát.
Jellinek Dániel, az ország kilencedik leggazdagabb embere, bevásárolta magát az magyarországi Auchanba. Az üzletember érdekeltsége, az Indotek-csoport szerezte meg az Auchan üzlethelyiségeinek 47 százalékát.
Az ár piaci becslések szerint 30–50 milliárd forint körül lehetett. Arról Jellinek cége és az Auchan is szűkszavúan nyilatkozott, hogy az összeboltolást hogyan kell elképzelni. Mindenesetre az Indotek nagyon hasít az ingatlanpiacon, az áruházlánc pedig terjeszkedni akar.
A HVG hetilap cikke szerint a bevásárlásnak az lehet a hozadéka, hogy egy magyar befektető is megtanulja a modern szatócsboltok üzemeltetését, miközben a terjeszkedő áruházlánc évente százmilliárdos nagyságrendben teremt piacot a hazai élelmiszereknek. Az Orbán-kormány célja éppen az, hogy a következő években a több mint 4500 milliárd forint uniós és hazai támogatás segítségével a magyar gazdák és élelmiszergyártók termékei is felkerüljenek a boltok polcaira. Így tehát Jellinek Dániel üzleti érdekei – ahogy az az elmúlt években már többször is megesett – ezúttal is egybecsengenek a kormány és a kormányközeli szereplők érdekeivel.
A cikk teljes terjedelmében az e heti HVG Gazdaság rovatában, illetve online a hvg360-on olvasható.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.