Kétszáz páncélozott járművet ad Kanada Ukrajnának
Kanada a háború kirobbanása óta egymilliárd dollár értékben nyújtott katonai segélyt a megtámadott országnak.
Kanada a háború kirobbanása óta egymilliárd dollár értékben nyújtott katonai segélyt a megtámadott országnak.
Miközben a nyugati országokban milliók várják a Spotify Wrapped összegzését arról, hogy milyen és mennyi zenét hallgattunk az elmúlt évben, Oroszországban erre hiába vártak a felhasználók. A Rigában működő Meduza című orosz lap a VKontakte és a Yandex Music toplistáit elemezve mutatta be, miről árulkodik, hogy mi kerül ma a toplistákra.
Kilenc, az ukrajnai háború miatt az Európai Unió szankciós listájára került személy levételét szeretné elérni Magyarország. Legalábbis a hírek szerint a magyar kormány azzal fenyegetőzik, hogy nem szavazza meg a szankciók meghosszabbítását, ha a Kreml-barát oligarchák nem kapnak mégis mentességet.
Talán nincs még egy terület Európában, amely annyiszor cserélt gazdát, és annyian osztoztak és osztoznak rajta, mint Besszarábia. Alapvetően románok lakják, de az ott élőknek van moldáv identitásuk. Tartozott Romániához, a cári Orosz Birodalomhoz, egy része ma az ukránoké, de főleg Moldováé. Területének egy részén orosz csapatok is állomásoznak, ennek pedig akár szorongató jelentősége is lehet.
Szombaton csapódott rakéta egy dnyiprói panelházra.
A fehérorosz haderő hangsúlyozta, hogy védelmi gyakorlatról van szó és nem akarnak belépni az orosz-ukrán háborúba.
A támadásnak 75 sérültje van, közülük 14-en gyerekek.
Az Egyesült Államok és uniós országok után a moszkvai járványügyi hatóság is bejelentette, megjelent az XBB.1.5. számú koronavírus-variáns az országban. Az orosz Vedomosztyi hírportál szerint az oltottakra nem jelent komoly veszélyt a vírus.
A következő hetekben a csapból is az fog folyni, hogy a magyarok 97 százaléka elutasította a brüsszeli szankciókat az oroszbarát nemzeti konzultáción. Csakhogy mindössze két számításból kiderül, hogy valójában alig minden hatodik választópolgár ellenzi a korlátozásokat.
Bár Kelet-Ukrajnába betört a téli fagy, a harcok hevessége alig csökken, és a jelek szerint az ukrán és az orosz erők is újabb offenzívára készülnek. Ukrajnát támogatja, hogy az új amerikai segéllyel annyi felszerelést kap, amennyi elég lenne egy közepes méretű hadsereg felfegyverzéséhez.
Megvitatta a külföldi szabotázs és dezinformáció elleni védekezéssel kapcsolatos jelentést az Európai Parlament külföldi befolyásolással foglalkozó bizottsága. Az EU-nak sokat kell változtatnia a külföldi országok besorolása, vagy az átláthatatlan és korrupt struktúrák terén, ha biztonságban akarja tudni magát a jövőben.
Az országban 2017-ben vezették újra be a kényszermunkát büntetőjogi szankcióként.
Több verzió is fut, Putyin még nem bólintott rá.
Alekszandr Leskov a vita közben meglökte a felettesét, és füstöt fújt az arcába.
A tavalyi évet 3,3 ezermilliárd rubeles, vagyis 47 milliárd dolláros deficittel zárta Oroszország. Bár a nyugati gázkuncsaftok java kámforrá vált, a nyári, extrém árak miatt ez az üzlet 2022-ben még így is gyümölcsöző volt Moszkvának, idén viszont nagyon beszakadhatnak a bevételek. Ugyanez várhat a december óta szankcionált, és februártól még szankcionáltabb orosz olajra is, miközben Vlagyimir Putyin a háborús kiadások nagyfokú megemeléséről döntött.
Szergej Sojgu védelmi miniszter és Szergej Nariskin kémfőnök gyerekei minden jel szerint tetemes állami támogatást kaptak cégeiken keresztül.
Mire lehet számítani akkor, ha Oroszország elveszíti Ukrajna elleni háborúját, és 23 év után megbukik Vlagyimir Putyin? Miért van értelme ezen egyáltalán gondolkozni? Oroszországban él több mint 120 etnikum, van 11 időzóna, számtalan egymással versengő fegyveres frakció, és rengeteg (atom)fegyver. A kérdés az, hogy lesz-e összeomlás.
A hivatalos indoklás szerint az orosz vezérkari főnöknek az ukrán csapatok élére való kinevezésével a cél az ottani "katonai műveletek irányításának hatékonyságának növelése".
A február elején élesedő, újabb olajszankciók pedig 280 millió eurósra emelik majd az ország napi veszteségeit.
Charlotte von Essen szerint a svédországi orosz diaszpóra is okozhat problémát a jövőben.