Fehéroroszországban egyre többen kapnak katonai behívót
Olyanok is kaptak behívót, akiket korábban szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítottak.
Olyanok is kaptak behívót, akiket korábban szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítottak.
Oroszországban 2009 óta nincs halálbüntetés, ám ez nem vonatkozik a Moszkvától papíron független donyecki és luhanszki „népköztársaságokra”.
A kompromisszum már július 10-ére megszülethet.
A hírszerzés vezetője arról beszélt, hogy a háború még sokáig eltarthat, mert az orosz hadsereg várhatóan nem képes áttörést elérni.
Az amerikai külügyminiszterrel is tárgyalt a magyar külgazdasági és külügyminiszter a NATO-csúcson, ahol azt is elmondta: a magyar kormány folyamatos szakmai konzultációban van a republikánusokkal.
Az Egyesült Államok növeli a jelenlétét Európában, Moszkva válaszlépéseket helyezett kilátásba. Az ukrán elnök feltette a kérdést a NATO-csúcson, hogy melyik országot fogja legközelebb megtámadni Oroszország. Ez történt a háború 126. napján
Az Azov ezred 43 tagja is része volt a cserének. Az ukrán védelmi tárca szerint a katonák nagyon rossz állapotban vannak, többnek súlyos sebesülései is vannak.
Az orosz külügyminiszter-helyettes szerint a NATO-csapatok keleti telepítése orosz válaszlépést fog kiváltani.
A második világháború kirobbantásáért a nyugati nagyhatalmak, de még a lengyelek is felelősek. Ukrajnában most a törzsökös orosz földek visszaszerzése folyik. A csütörtökön megjelenő HVG-ben Sz. Bíró Zoltán arról írt, hogyan akarja láttatni a történelmet Vlagyimir Putyin.
Csaknem 8,5 milliárd forintnyi rubelt nyúlt le.
A világ iparilag legfejlettebb hét államát tömörítő csoport (G7) felszólította a jelentős élelmiszerkészletekkel rendelkező országokat és vállalatokat, hogy korlátozások és piaci torzítások nélkül segítsenek enyhíteni az élelmiszerhiányt – derült ki a G7 németországi csúcstalálkozójának keddi zárónyilatkozatából.
A volt orosz elnök rakétatelepítéseket helyezett kilátásba a finn határra.
Alekszandr Rodnyánszkij szerint háborús bűncselekmény volt a pláza elleni támadás.
Csődhelyzetet jelent, hogy Oroszország elmulasztotta teljesíteni egy államkötvényének hozamfizetését – jelentette ki a Moody’s hitelminősítő. Ezzel Oroszország hivatalosan is csődben lévőnek tekinthető, legalábbis az adóssága egy részére. A hitelminősítő további csődeseményekre számít, ahogy további kifizetések válnak esedékessé. Az orosz kormány szerint szó sincs csődről, az ország tud és akar fizetni, de a szankciók ebben megakadályozzák, vagyis a helyzet mesterséges.
Szörnyűségnek nevezte oroszul írt tweetjében Emmanuel Macron francia államfő a kremencsuki pláza ellen elkövetett orosz támadást, majd együttérzéséről biztosította az áldozatok családtagjait. Ha egy NATO-tagállam betenné a lábát a Krímre az háborút jelentene az egész észak-atlanti szövetséggel – mondta a volt orosz államfő.
Hírszerzők szerint a moszkvai vezetés más országokba helyezheti át ügynökeit.
Új, eddig ki nem próbált útra helyezik a szankciókat.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint Magyarország energiaellátásának biztonsága nem lehet kompromisszum kérdése.
Az orosz kormány szerint szó sincs államcsődről, az ország tud és akar fizetni, nem az ő hibájuk, hogy a szankciók miatt nem teljesülnek a tranzakciók. Egyelőre a hitelminősítők nem minősítették le csődhelyzetbe az orosz államadósságot, és a lejárt, ki nem fizetett kötvények tulajdonosai se kezdeményeztek csődeljárást. Oroszországnak most nincs szüksége külföldi forrásokra, de pár év múlva más lehet a helyzet.