Vlagyimir Putyin Iránba látogat a jövő héten
Putyin Teheránban találkozik Erdogan török elnökkel is.
Putyin Teheránban találkozik Erdogan török elnökkel is.
Lerakni könnyű volt, ártalmatlanítani nagyon nehéz lesz azokat az aknákat, amelyek Putyin háborúja miatt kerültek a Fekete-tengerbe. Volt rá példa, hogy tengeri aknák évtizedekkel a háború után is pusztítottak.
Oroszországban regisztrálták az első majomhimlős fertőzöttet – közölte kedden az orosz fogyasztóvédelmi és egészségügyi felügyelet (Roszpotrebnadzor).
Az amerikai tisztviselők szerint Irán több száz drónnal támogatná Oroszországot az Ukrajna elleni háborúban, a katonákat pedig kiképezné az eszközök használatára. Eközben hétfő éjjel robbanás rázott meg egy oroszok által megszállt, stratégiai jelentőségű várost, Nova Kahovkát.
Tovább emelkedett az orosz–ukrán háború halálos áldozatainak száma a Csasziv Jar-i és harkivi rakétatámadások után. Az ukrán vezetés visszafoglalná a fekete-tengeri partvidéket, Litvánia nem tágít Kalinyingrád ügyében. Ezek a 138. nap legfontosabb hírei.
Lakosságarányosan a legtöbb ukrajnai menekültet Csehország, Lengyelország és Észtország fogadta be.
Rinat Ahmetov az oligarchaellenes törvény hatályba lépésével indokolta a döntését. De nem tartja magát oligarchának.
Oroszországban olyan álláshirdetéseket adnak fel, ahol a jelentkezési feltételek között szerepel a gránátvető kezelése.
Hétfőn nyílik kiállítás az ukránok által megbénított orosz harci járművekből a cseh fővárosban.
Az oroszok válasza sem késhet sokat.
„Ha valaki nem ért velem egyet, nyugodtan távozhat!” – tette hozzá.
Oroszország és Ukrajna a világ legnagyobb csicseriborsó exportőrei között van, így az idei hozam akár 20 százalékkal is alacsonyabb lehet.
Bár a 2014 óta nemzetközi szankciókkal sújtott Oroszország sokat megtanult abból, hogyan kell együtt élni a büntetőintézkedésekkel, a február 24-e óta tartó ukrajnai offenzíva miatti újabb megtorló lépések annyira komolyak, hogy azok hosszabb távon megrendítik a gazdaságot. Az első jelek már látszanak.
Most különösen megéri ellátogatni Litvániába, azon belül is a 300 ezres Kaunasba. Nemcsak az art deco/modernista építészete miatt, hanem azért is, amiért az egész város kék-sárgába borult az ukránokkal való szolidaritásuk jeléül. Milyen következtetéseket vont le Litvánia az egykori szovjet megszállásból vagy Krím elfoglalásából, és mi köze a magyaroknak a balti kosárlabda-nemzethez? Úti beszámoló.
Tovább folytatódik Oroszországban a hatalommal szemben kritikus művészek, értelmiségiek vegzálása. Tompa Andrea író véleménycikke a helyzetről.
Ukrajna nagy erőkkel dolgozik azon, hogy újraélessze dunai kikötőit, ahonnan nagyobb tételben tud gabonát exportálni. A német kereskedelmi és ipari kamarák szövetsége közben amiatt aggódik, hogy az oroszok leállítják a gázszállításokat az Északi Áramlat 1 vezetéken. Eközben az oroszok már a tartalékosaikat mozgósítják.
Moszkva a kalinyingrádi blokád miatt fenyegeti a NATO és EU-tagállam Litvániát.
Oroszország délnyugati részén már zajlik az építkezés, melynek eredményeképp egy új orosz lézerfegyver állhat csatasorba.
Eközben Joe Biden úgy biztosította a briteket az USA-val közös, különleges kapcsolat folytatásáról, hogy Johnsonról még csak szót sem ejtett.
A finn parlament elfogadta a módosított határvédelmi törvényt, mivel attól tartanak, hogy Vlagyimir Putyin illegális migránsokat küld országuk felé.