A kinyomtatott Covid-igazolványnál hibaüzenetet adhat a QR-kód-leolvasó
Aki utazni készül, az jobb, ha mobilon viszi magával az oltást igazoló kódot, szerkesztőségünk tagjainak ugyanis a PDF-alapú QR-kódot nem sikerült leolvastatnia.
Aki utazni készül, az jobb, ha mobilon viszi magával az oltást igazoló kódot, szerkesztőségünk tagjainak ugyanis a PDF-alapú QR-kódot nem sikerült leolvastatnia.
A Facebook három újdonság érkezését jelentette be a Messengerhez, ebből kettőt már az európai felhasználók is nyomogathatnak.
Feltehetően sokunknak okozott már bosszúságot, amikor a zsebünkben kotorászva kellett egy áru, vagy szolgáltatás ellenértékét apróval rendeznünk, pláne, ha nem volt a fizetéshez szükséges összegnek megfelelő fémpénz nálunk. A jó hír az, hogy egyre több országban – legyen szó egy egyszerű vásárlásról akár – a tranzakciók javarészt már készpénzmentesen zajlanak. A statisztikák szerint azonban Magyarország még messze van ettől, noha az igény fokozatosan nő a készpénzhelyettesítő eszközök használata iránt, s egyre többen élnek is e lehetőséggel.
Az új címkék az eddigieknék több információval szolgálnak a gumikkal kapcsolatban.
Hszi Csin-ping kínai elnök szerint a világ minden országában leegyszerűsödne a járványvédelem, ha bevezetnék a Kínában alkalmazott rendszert, amelyben az utazás megkezdése előtt QR-kódokkal azonosítják magukat az állampolgárok.
A leggyakrabban összefogdosott tárgyak mezőnyében előkelő helyet foglal el az étlap. Ez nagy baj a mai koronavírusos időkben, de több cég máris jelentkezett a megoldással.
Egy mobilalkalmazás figyeli majd a fertőzöttek mozgását az orosz fővárosban.
Kínában már évi 12 ezer milliárd dollár értékben vásárolnak mobilfizetéssel, világszerte évi 20 százalékkal nő az ilyen tranzakciók száma, és már a Google is QR-kód alapú fizetési megoldáson dolgozik, de Magyarországon még mindig gyermekcipőben jár a technológia. Hozhat-e változást a július 1-jén induló Azonnali Fizetési Rendszer? A blockchain-fejlesztésben utazó magyar cég, a BlockBen közölt elemzést a sokak számára ismeretlen módszerről, amit 2019 egyik legizgalmasabb trendjének tartanak.
Egy QR-kód is tartozik a tetováláshoz, amelyet több mint háromszáz drukker vállalt be eddig.
Jövőre már a nem teljes kitöltöttségű postai csekkeken is kötelező tartalmi elem lesz a QR-kód, amelyet ezidáig csak a teljesen kitöltött bizonylatoknál kellett alkalmazniuk a szolgáltatóknak. A lépés tovább ösztönözheti az ügyfeleket az online fizetésre. A remények szerint.
A QR-kódok beolvasása nem csak elérhető lett a Chrome alkalmazásával, de a lehető legegyszerűbb módon történik az egész. Más program nem is kell hozzá.
Megkérdezi valaki nevét, beírja a Facebook keresőjébe, kiválasztja, melyik is lehet ő... A Facebook új módszerével a név ismerete nélkül is pillanatok alatt megtalálhat valakit, és bejelölheti vagy azonnal el is kezdhet chatelni vele.
Ha beveti ezt az apró trükköt, az otthonába (vagy éppen irodájába) érkező vendégeknek nem kell hosszú és félreérthető jelszót begépelniük, mégis azonnal csatlakozhatnak majd a wifihez.
A működési engedélyétől pénteken megfosztott Széchenyi Bank egyik ügyfele Princz Gábor volt Postabank-vezér cége, amely a Népszabadság szerint valószínűleg feleslegesen ölte QR-kód olvasó gépek kifejlesztésébe a pénzt.