Sárkányeregetéssel termelne áramot egy vállalat, működhet az ötlet
A holland Kitepower nevű céget a Defti Műszaki Egyetem mérnökei alapították, hogy piacképessé tegyék az általuk kifejlesztett energiatermelési technológiát.
A holland Kitepower nevű céget a Defti Műszaki Egyetem mérnökei alapították, hogy piacképessé tegyék az általuk kifejlesztett energiatermelési technológiát.
Most egy megnyitandó lignitbánya ügyében kerültek szembe Németországban a „mezei” környezetvédők a zöldpárti gazdasági miniszterrel és a kisebb koalíciós társként zöldek vezette szövetségi tartománnyal.
A magyar állami tulajdonban levő társaság a régió vezető energetikai szereplőjévé válna.
Jóváhagyták a hatóságok a MET Csoport új tranzakcióját.
Vevőként bukkant fel Mészáros Lőrinc neve az RWE – az egyik legnagyobb európai energetikai konszern – tegnap megjelent féléves beszámolójában.
Különös polgári per kezdődött a németországi Essenben. A felperes, Saul Luciano Lliuya perui farmer kártérítést követel az RWE német energetikai cégtől.
A gyakorlatilag egész Kelet-Magyarországot ellátó gázszolgáltató előbb a lakossági szolgáltatásról mondott le, most pedig a szabadpiaci portfóliójáról is. De nem az államnak adta el a részét!
Az Elmű és az ÉMÁSZ már készül az állami átvételre.
A egyetemes gázszolgáltatók után az áramszolgáltatók is csak nyugodtan dobják be a törölközőt – ebben segítheti a cégeket a villamos energia törvényhez (vet) hétfőn benyújtott módosító csomag. Jogszabályi rásegítéssel dagadhat tovább az állami közműcég.
Belép a magyar földgázpiacra az eddig villamosenergia-ellátást végző Elmű-Émász társaságcsoport, amely július elején indítja el aktív földgáz-értékesítési tevékenységét. A cég középtávon 10-15 százalékos részesedést kíván elérni a kis- és nagyipari földgáz fogyasztók piacán.