Jobb lesz a netezés: rivalizálás helyett összeálltak a nagy böngészőfejlesztők
Microsoft, Apple, Google és Mozilla – a saját böngészővel rendelkező vállalatok most együtt dolgoznak annak érdekében, hogy javítsák a felhasználók netes élményeit.
Microsoft, Apple, Google és Mozilla – a saját böngészővel rendelkező vállalatok most együtt dolgoznak annak érdekében, hogy javítsák a felhasználók netes élményeit.
Fejlesztők egy csoportja azt kéri az Aple-től, hogy más böngészőmotoroknak is éppen olyan jogosultságokat adjon az iPhone-okon, mint a Safarinak.
A Google szerint a Chrome böngésző 99-es verziója nemcsak az Androidon, de a macOS-en is sokkal gyorsabb lett.
A Safari 15-ös kiadásában egy olyan sérülékenységet azonosítottak, amely lehetővé teszi, hogy ismeretlenek böngészési előzményeket olvassanak ki, illetve Google-fiókhoz tartozó információkat szerezzenek meg.
Bár az Apple mobiltelefonjaira is letölthetők más cégek böngészőprogramjai, többen a beépített Safarit használják. Abban viszont történt egy jelentősebb változás az új rendszer érkezésével: a címsor alulra költözött. Az eredeti állapot szerencsére pár pillanat alatt visszacsinálható.
A probléma a Safari böngésző azon változatánál lépett fel, amely nem támogatja az úgynevezett flex-layoutot, így nem jelenítette meg rendesen a választási lehetőségeket.
Rengeteg iPhone-on használják a dedikált YouTube alkalmazást, azonban az iOS-eseknek nélkülözniük kellett egy igen hasznos funkciót. A Google most lépett az ügy érdekében.
A választható keresőmotorok között egy újabb megoldás is elérhető az Apple telefonjain, táblagépein, laptopjain.
Sokáig tudomásul kellett venni, hogy – tetszik vagy sem – a Safari az iPhone-ok alapértelmezett böngészője. Az iOS 14-gyel azonban ez megváltozott.
Az Apple Safarija már régóta csak a fődomaint mutatja a böngésző címsorában, hogy a felhasználó véletlenül se kattintson gyanús oldalakra – vagy ha ilyen honlapon van, gyorsan tudatosuljon benne. Ehhez hasonló újdonság érkezik a Google Chrome böngészőbe is.
Olyan újdonságot is tartalmaz a szeptemberben érkező macOS Big Sur, amiért igazán hálásak lesznek a Safari használói. A weboldalak látogatottságában viszont zavart okozhat az Apple szigora.
Egyre többet tudni az idén ősszel érkező új iOS-verzióról. A 14-es kiadás a hírek szerint a fordítások terén is segítséget nyújthat majd az iPhone-tulajdonosoknak.
Bár az Apple mindig is szűk kereteket szabott a felhasználóknak azzal kapcsolatban, hogy mit tehetnek meg iPhone-jukon (iPadjükön), egy új értesülése szerint a vállalat most igen nagyvonalú lépésre készül ezzel kapcsolatban. Igaz, nem jószántából.
Az Apple a Safari böngésző következő verziójából már teljesen kiveszi a Flash támogatását – ami egyébként 2020 végével megszűnik.
Jó pár weboldal átvett egy hírt a Safari megújításával kapcsolatban, és most sorra közlik a „frissítést”: becsapta őket egy orosz blog álinformációja.
Az androidos Chrome-ba is bevezetik a gesztusvezérlés lehetőségét. Elég lesz csak söpörni egyet az ujjunkkal, ha lapozni akarnánk az oldalak között.
iOS-re is megérkezett az Opera Touch böngésző, elsősorban az idei iPhone-modellekre fókuszálva. A fejlesztő célja, hogy megtörje a Safari dominanciáját.
Különös figyelmeztető ablak bukkant fel a Windows 10 egyik utolsó tesztváltozatában (teszt buildjében), s megpróbálta akadályozni a harmadik fél böngészőjének telepítését. Szerencsére a Microsoft hamar visszavonulót fújt.
Az Apple megígérte, hogy iOS 12-vel gyorsabbak lesznek a régebbi iPhone-ok is. Van, aki maga kívánt meggyőződni erről az iOS 12 első publikus bétájának megjelenése kapcsán.
Natalie Portman first lady lesz, Amy Adams a földönkívüliekkel kommunikál, Mel Gibson fegyver nélkül küldi háborúba főhősét, de újra támad A hét mesterlövész is. De nem csak a nagy hollywoodi produkciók vannak előtérben az idei Velencei Filmfesztiválon: Nick Cave új albumát fekete-fehér, 3D-s film kíséri, Terrence Malick végre elkészítette 40 éve húzódó gigaprojektjét az univerzum történetéről, a könyörtelen osztrák dokumentumfilmes, Ulrich Seidl pedig ezúttal az afrikai vadászturistákról rántja le a leplet.