A NATO-ban felvonták a svéd lobogót
Kétszáz évnyi semlegesség után Svédország csatlakozott a NATO-hoz. A svéd zászlót hétfőn délben vonták fel a katonai szövetség európai főhadiszállásán, Brüsszelben. Svédország a NATO 32. tagja.
Kétszáz évnyi semlegesség után Svédország csatlakozott a NATO-hoz. A svéd zászlót hétfőn délben vonták fel a katonai szövetség európai főhadiszállásán, Brüsszelben. Svédország a NATO 32. tagja.
A magyar Országgyűlés utolsóként ratifikálta a skandináv ország csatlakozási kérelmét.
A svéd Northvolt most Németországban épít akkugyárat, amit a berlini kormány bőkezűen támogat, az Európai Bizottság áldásával.
Időnként helyreteszi Orbán Viktor fideszes párttársait, akik látszólag őt megkerülve hoznak kellemetlen helyzetet teremtő döntéseket. Ennek egyik korai példája volt az 1990-es években a honvédség vadászgépbeszerzése.
Magyarország jelenleg a nyugati szövetség gyenge láncszemének számít, írja a svájci lap szerzője.
A helyi nagy ingatlanfejlesztő cégek drámai veszteségekről számoltak be a tavalyi év eredményeit összegezve. Korábban az alacsony kamatok és a magas kereslet hajtotta felfelé az építőipart, de a trend az ellenkezőjére fordult, és ennek az egész ingatlanszektor itta meg a levét.
Konsztantyin Koszacsov szerint Svédország, mint semleges állam, megszűnik létezni.
Svédország még a világháborúk alatt és után is semleges maradt. Ezzel Európában csak Svájc vetekszik. Stockholm ennek ellenére lépésről lépésre közelebb került a NATO-hoz, csatlakozása egy hosszabb folyamat eredménye volt. Cikkünkben a semlegesség feladásának mérföldköveit vesszük sorra.
A honvédelmi miniszter két éve még egy olyan prezentációt mutogatott be, amelyben a négy új vadászgép beszerzési dátumának 2024-et tüntették fel.
Éjszaka várhatóan az életvégi döntésekről lesz egy négyórás vita.
Beengedjük Svédországot a NATO-ba, cserébe Gripeneket veszünk; a nagy ígéretek ellenére szörnyen indult az év a magyar költségvetés számára; valamire készül a Magyar Posta a csomagszállításokkal, de senki nem érti igazán, mire. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Hét embert kórházba kellett szállítani.
„Semleges Svédországot és Magyarországot!”
Ulf Kristersson és Orbán Viktor egyetértett abban, hogy amiben egyetértenek, ott szorosabb együttműködés szükséges a két ország között. Annyi biztos, hogy Magyarország új Gripeneket vesz, hiszen Orbán megfogalmazása szerint a légvédelmi program indulásakor "csórók voltunk" és ezt nem tudta megtenni az ország.
A kormánypropaganda gőzerővel dolgozik annak bizonyításán, mekkora haszonnal járt, hogy Orbán eddig vonakodott zöld utat adni a svédek csatlakozásának az atlanti szövetséghez. A svéd miniszterelnök pénteken jön tárgyalni Orbán Viktorral.
A szervezet szerint felesleges lassításról szó sincs.
„Amit Orbán a svédekkel csinál, az Putyint segíti” – fogalmazott korábban a finn miniszterelnök, ami, úgy tűnik, kiütötte a biztosítékot Menczernél.
Ulf Kristersson és Orbán Viktor védelmi és biztonságpolitikai együttműködésről is tárgyal majd.
Jövő hétfőn szavaz az Országgyűlés a NATO-bővítés kérdésében.
Petteri Orpo szerint Putyin túl messzire ment Navalnij esetében.