Simicskó István fényben szilárdítja a hazafias nevelést
Előbb megtanulni magyarul, jó uram.
Eddig 21 országból 104 személyt szállítottak Törökországba ugyanerre hivatkozva.
Megfulladok, klausztrofóbiás vagyok, vegyétek le ezt a zacskót a fejemről” – ezek voltak az utolsó szavai az isztambuli szaúdi konzulátus épületében meggyilkolt Dzsamal Hasogdzsinak – állítja az Al Jazeera televízió.
Ennél talán nem is végezhetnék hatékonyabban a munkájukat az elszállítással megbízott szakemberek.
Dzsamál Hasogdzsi testének maradványait vélhetően a konzul házának csatornalefolyójába dobták a kormányközeli Sabah török napilap meg nem nevezett forrásai szerint.
Több millió euróval járul hozzá Magyarország Törökország menekültügyi forrásaihoz. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny legfrissebb számában jelent meg.
A római kori mozaikokon vaskos humorral szórakoztatták azokat, akik a latrinát használták.
Törökország saját, nagy hatótávolságú légvédelmi rakétarendszer kifejlesztésébe kezdett. Oroszországtól korábban is sok légvédelmi rakétát vásároltak, az USA-tól pedig vadászbombázókat vennének.
Komoly harc folyik a balkáni befolyásért a nagyhatalmak között, miután az EU jó időre elfeledkezett a régióról.
A Reuters névtelen forrásoktól származó értesülését egyelőre nem erősítették meg hivatalosan.
A bejelentést a szaúdi állami televízió tette közzé.
Mohamed bin Szalmán kijelentette: valamennyi tettest felelősségre fogják vonni.
A Sky News forrásai szerint a szaúdi újságíró holttestét feldarabolták, az arcát felismerhetetlenné tették.
Dzsamál Hasogdzsi szaúdi ellenzéki újságíró október 2-án belépett Szaúd-Arábia isztambuli konzulátusára, és többé nem adott életjelet magáról. Eddig is erős volt a gyanú, hogy meggyilkolták, szombaton ezt három hét tagadás és maszatolás után Rijád is elismerte. Igaz, a felelősséget továbbra is hárítja.
Az újságíró csütörtökön megjelent utolsó cikkében éppen a sajtószabadságról és az újságírók elhallgattatásáról írt.
A kormányközeli lap szerint egy 15 fős szaúdi osztag, köztük egy igazságügyi orvosszakértő végzett a férfival. Az osztag több tagjáról a New York Times azt írja, hogy Mohamed bin Szalmán trónörökös közvetlen környezetébe tartoznak.
A The New York Times szerint a gyanúsítottak egy része az uralkodó közvetlen környezetéhez kötődik.
A török légierő 36 katonájára adtak ki elfogatóparancsot, a hivatalos indoklás szerint azért, mert gülenisták. Eddig már több mint 159 ezer embert vettek őrizetbe és közel hétezer volt katona jelenleg is börtönben van Törökországban.
Szaúd-Arábia kemény válaszcsapással fenyeget arra az esetre, ha büntetőintézkedéseket hoznak ellene Dzsamál Hasogdzsi ellenzéki újságíró eltűnése miatt - jelentette vasárnap a közel-keleti ország hivatalos hírügynöksége.