Közleményben aggódik a WHO a közép-európai járványadatok miatt
Hans Kluge szerint jellemzően azokban az országokban a legrosszabb a helyzet, amelyek 2020 első felében sikeresen tartották kordában a vírust.
Hans Kluge szerint jellemzően azokban az országokban a legrosszabb a helyzet, amelyek 2020 első felében sikeresen tartották kordában a vírust.
Az influenzaszerű megbetegedés tünetei általánosságban az oltás után várható immunválasznak tekinthetők – áll a WHO közleményében.
A szervezet veszélyhelyzeti igazgatója szerint az előny továbbra is a vírusnál van.
Az orvosoknak azt javasolják, hogy ne használják Covid–19-re a hidroxiklorokint, mert nincs hatással a betegségre. Korábban Donald Trump és Jair Bolsonaro is csodaszerként tekintett a gyógyszerre.
Az egészségügyi világszervezet reméli, hogy 2021 végére elérik a világ lakosságának 20 százalékos átoltottságát.
Vuhanban vizsgálták az Egészségügyi Világszervezet munkatársai a Covid–19 eredetét, szerintük egyértelműen állatról terjedt emberre a kór.
Az Egészségügyi Világszervezet szerint a koronavírus-járvány miatt kevesebb daganatos megbetegedésben szenvedő ember kap kezelést, és van olyan ország is, ahonnan gyógyszerhiányt jelentettek.
A tudóscsoport egyik tagja szerint nincs sok esély arra, hogy jelentős felfedezéseket tesznek, egy évvel a járvány kirobbanása után.
A különítmény eddig karanténban volt.
Igazságtalan a vakcinák elosztása - figyelmeztetett az Egészségügyi Világszervezet.
Ne kövessék el a H1N1- és HIV-világjárványok idején elkövetett hibákat – kéri a tehetős országoktól Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz.
A szervezet szerint még jó sokáig fenn kell tartani az óvintézkedéseket.
A nemzetközi szakértőkből álló csoport csütörtökön érkezhet az országba, ahol Kína saját delegáltjaival együttműködve próbálhatják megtalálni a koronavírus eredetét.