szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tudósok a japán űrügynökség űrszondája, a Hajabusza-2 által a Földre hozott mintákat elemezték.

Még 2020 végén érkezett le a Földre az a minta, amit a japán űrügynökség szondája, a Hajabusza-2 gyűjtött be a Földtől mintegy 300 millió kilométerre lévő aszteroidáról. A kutatók azóta vizsgálják ezeket a mintákat, amivel kapcsolatban nemrég egy fontos megállapítást tettek.

Az Interesting Engineering arról ír, hogy a tudósok szerint az élet forrását jelentő víz a Földön a Naprendszer külső peremén található aszteroidákból származhat. Az ezzel kapcsolatos tanulmányt a Nature Astronomy folyóiratban tették közzé.

A szakemberek a Ryuguról származó minták alapján úgy vélik, hogy a Föld kialakulásának korai szakaszában az aszteroidák lehetettek azok, amelyek vizet szállítottak a bolygónkra. Mindez azért is izgalmas, mert egy másik, szintén nemrégiben megjelent tanulmányban azt is írták, a Ryugun szerves anyagokat találtak, ami arra utal, hogy az élet építőelemeinek tekinthető aminosavak is az aszteroidákról származhatnak.

Hogyhogy olyan gyorsan kialakult az élet a Földön?

Japán kutatók - a világon elsőként - a Földre szállított aszteroidamintákban aminosavakat találtak, amelyek az élet alapvető építőköveinek tekinthetők.

A kutatók hangsúlyozták: bár az illékony anyagok – a szerves anyagok és a víz – az említett területről származhatnak, valószínűleg nem ez jelenti az egyetlen forrást.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!