Rejtélyes okokból leállt egy belga atomerőmű
Egy műszaki hiba miatt leállította magát egy belga atomerőmű, de egyelőre vizsgálják, hogy mi volt ez a hiba.
Egy műszaki hiba miatt leállította magát egy belga atomerőmű, de egyelőre vizsgálják, hogy mi volt ez a hiba.
Orbán Viktor rosszallja a jegybank alapítványai körül fortyogó botrányokat, a Suzuki is beismerte, hogy csalt a motorokkal. Visszahívtak egy tétel Túró Rudit, mert felvetődött a kockázat, hogy szennyezett az überhungarikum. Most kell utoljára jövedelemadót bevallaniuk az állampolgároknak, de sajnos nem azért, mert megszüntetik az adót. A németek összes energiaszükségletét egy ideig zölderőművek fedezték. Kik járhatnak jól az állami egészségügy lerohasztásával? Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Fukusima évfordulóján a miniszterelnök kiállt a nukleáris energia mellett.
Az osztrák zöldek a paksi bővítés ellen demonstráltak a fukusimai atomerőmű-baleset ötéves évfordulóján. Perényi János nagykövet megértéséről biztosította a tiltakozókat, de azt mondta, a magyar kormánynak szuverén döntése, hogy hogyan határozza meg az energiamixet.
A békés célú atomprogram garantálása az oka, hogy Irán Oroszországba szállítja a dúsított urániumkészletét. A meglévő 137 tonnányi alapanyagból összesen 300 kg maradhat...
Egy közel egymilliárd dolláros beruházás keretében épül Oroszország legnagyobb adatközpontja, és könnyen elképzelhető, hogy a Facebook vagy a Google is foglal majd itt tárhelyet.
Az Orbán-kormány komolyabb ambíció nélkül várja az ENSZ hétfőn kezdődő, több szempontból sorsdöntő párizsi klímakonferenciáját. Magyarország nem csupán minimálisat vállal be, hanem lemond arról az esetleges több száz milliárd forintos bevételről is, melyet az Európai Uniótól kaphatnánk lakó- és középületek energiahatékonyságának javítására.
"Az orosz atomenergetika számára a magyarországi projekt az Európával való együttműködés teljes mértékű felújítását jelenti" - az orosz fél nyilatkozata mutatja, a puszta formalitáson jelentősen túlmutató bejelentés a mai.
A lengyel energetikai csoport szerint az idei első negyedévben Magyarországon volt a legnagyobb az áram nagykereskedelmi ára, amin minden jel szerint a miniszterelnök megvalósuló paksi álma sem fog változtatni, így szinte már biztos, hogy az elkövetkezendő évtizedekben nem az olcsó energia lesz a magyar vállalkozások versenyképességi előnye.
A paksi bővítés is példa arra, Moszkva hogyan szeretné fenntartani Európa energetikai függését Oroszországtól - idézte a Newseek a Stratfor amerikai kutatóintézet egyik elemzőjét. A lap szerint Moszkva új fegyvere az atomenergia.
Az atombizniszre is rástartolhat Csányi Sándor OTP-vezér legújabb cégszerzeménye, az egykor Olajterv néven elhíresült OT-csoport révén – derül ki a csütörtökön megjelenő friss HVG cikkéből.
Az Euobserver nyúlfarknyi hírben közölte, hogy a szárazföldi szélenergia tekinthető ma a legolcsóbb energiának akkor, ha a költségek között elszámolják az olyan "külső" tényezőt is, mint például a klímaváltozásra gyakorolt hatás. Már ma olcsóbb, mint a szén és a gáz - de még a nukleáris energiánál is "karcsúbb".
Három évvel a fukushimai katasztrófát követően újraindul az első atomerőmű Japánban az atomenergetikai hatóság szerdai közlése szerint. A szendai erőmű üzembe helyezése után, elképzelhető, hogy a tragédia következtében leállított 48 reaktor mindegyikét működésbe helyezik.
A fegyveres konfliktus és a bizonytalan hatalmi viszonyok miatt nem közlekednek Magyarországra az orosz atomvonatok – áll a Népszabadság csütörtöki számában.
Atomerőművek: katasztrofális befektetések és korrupció Európa-szerte
Elsősorban az energiaéhsége kielégítésére építene egy sor új nukleáris erőművet a kínai kormány. Meg az egyre aggasztóbb környezetszennyezettség csökkenését is remélik. A tervek - szokás szerint - grandiózusak.
Milos Zeman cseh elnök Prágában, egy prágai gazdasági konferencia után azt nyilatkozta: új pályázatot javasol a temelin atomerőmű építésre, és annak már négy résztvevője lehetne. Bohuslav Sobotka miniszterelnök leszögezte: nem adnak ehhez sem állami támogatást, garanciát, mert a piac és főleg az ármozgások kiszámíthatatlanok.
Aggodalmát fejezte ki az ukrajnai atomerőművek biztonsága miatt kedden az orosz kommunisták vezetője, Gennagyij Zjuganov, jóllehet az illetékes ukrán vállalat a napokban közleményben szögezte le: változatlanul betartják a biztonsági követelményeket.
Atomcsapás az ellenzékre.