Hatalmas profitot ért el a német autóipar - állami segítséggel
A német autóipar sokkal jobb állapotban érte meg az év végét, mint azt a vállalati vezetők egy évvel ezelőtt remélték, sőt, a belföldi értékesítés hétéves csúcsot dönthet.
A német autóipar sokkal jobb állapotban érte meg az év végét, mint azt a vállalati vezetők egy évvel ezelőtt remélték, sőt, a belföldi értékesítés hétéves csúcsot dönthet.
A General Motors a németországi Opel-üzemek megtartását ígéri német állami támogatás fejében - értesült szerdán a Handelsblatt. Ezzel egy időben Berlinben ismerté vált, hogy az amerikai anyavállalat Európában 9000-9500 munkahely megszüntetését tervezi.
A német Daimler AG két vegyesvállalati szerződést kötött a Kamaz orosz teherautógyárral.
Átfogó szanálási tervet követel a General Motorstól az Opel számára a német kancellár. Angela Merkel egyúttal világossá tette a GM számára, hogy a német adófizetők nem fogják megfizetni az Opel-szanálás fő terheit, az amerikai autógyártónak ezt saját eszközeiből kell állnia.
Az Európai Unió versenyszabályainak teljes körű tiszteletben tartását sürgette az Opel-üzemek esetleges támogatásának ügyében az Európai Bizottság az érintett tagállamok, köztük Magyarország kormányának írt levelében.
Egymilliós értékesítési rekorddal a Volkswagen az idei első kilenc hónap alatt annyi autót adott el Kínában, mint tavaly egész évben, a cég a világgazdasági válság ellenére forgalmát 37 százalékkal tudta növelni éves összevetésben.
Egyelőre nem látszanak valóra válni a német Daimler autógyárnak a gépjárműpiac fellendüléséhez fűzött reményei, a cég eladásai világszerte csökkentek júliusban tavaly júliushoz képest. Estek a BMW eladásai is, míg az Audi az élénk kínai keresletnek köszönhetően növekedésről számolt be.
A több mint 100 évvel ezelőtt alapított mezőkövesdi gépgyár mára nemzetközi szinten, eltérő iparágakban is hírnevet szerzett. Beszállítója többek között a Volvónak, a Toyotának, az ABB-nek.
Csütörtökön beszüntették a gyárfoglalást a pénzügyi gondokkal küszködő dél-koreai Ssangyong autógyár dolgozói, és ismét tárgyalóasztalhoz ültek a vezetőkkel. A dolgozók a társaság túléléséhez szükséges létszámleépítés ellen tiltakoztak, a gyárat hetek óta megszállva tartó munkásokra a rendőrség szerdán lecsapott. Végül a szakszervezet hajlandóságot mutatott a további tárgyalásokra, miután a vezetéstől a korábbihoz képest kedvezőbb ajánlatot kaptak.