Döntött a kormány az egészségügyi szakdolgozók béremeléséről
Hogy ki mennyit kap, az még nem derül ki a kormányhatározatból, de a szükséges összeget kiutalták.
Hogy ki mennyit kap, az még nem derül ki a kormányhatározatból, de a szükséges összeget kiutalták.
Körülbelül 1000 útlevélkezelő sztrájkolt a karácsonyi ünnepek alatt, és újra akarják kezdeni a munkabeszüntetést a szilveszteri hétvégén is. De nem ők az egyetlenek, akik magasabb bérekért tiltakoznak a szigetországban.
A cég teljesítményfüggő, összesen másfél havi bónusz megítéléséről is döntött.
Meghaladja az inflációs mutatót az idei béremelés mértéke.
Januártól 10, májustól visszamenőleg 5 százalékkal nő a szakképzésben tanítók fizetése. A kormány szerint a bérek az uniós források megérkezésével tovább nőhetnek.
A rabok már többször panaszkodtak amiatt, hogy az infláció erősebben érinti őket.
Húszról 32 százalékra módosul a pedagógusok ágazati szakmai pótléka – jelent meg pénteken a Magyar Közlönyben Orbán Viktor aláírásával. Az emelés módját és mértékét a pedagógus-szakszervezetek és az ellenzéki pártok is kritizálták.
A garantált bérminimum 14 százalékkal nő. Január 1-től a bruttó minimálbér 232 ezer forint, a garantált bérminimum 296 400 forint lesz, ha a megállapodást aláírják.
Az orvosi béremeléshez nem kötöttek teljesítményelvárást, így azok, akik nem szeretnek vagy nem nagyon tudnak dolgozni, lazíthatnak. A magyarok továbbra is nagyon elégedetlenek az egészségüggyel, a nemrég elfogadott törvénycsomag többségében soványnak, néhány ponton kifejezetten károsnak tűnik – írja véleménycikkében Váradi Péter, a Prémium Egészségpénztár vezető stratégiai tanácsadója.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter már novemberben is arról beszélt, hogy ha addig nem jön EU-s pénz, akkor visszamenőleg fogják kifizetni a béremelés uniós hányadát.
Sem a kormány, sem a pedagógustársadalom nem enged oktatásügyben. Béremelésnek, reformnak se híre, se hamva.
Az MVM Csoport dolgozóit tömörítő szakszervezeti szövetség szerint visszás, hogy a nemzetgazdasági szempontból stratégiai jelentőségűnek minősített ágazat dolgozói még olyan bérrendezésben sem részesülhetnek, melyet a magyar gazdaság teljesítménye lehetővé tesz. Azt írják, készek „mindent megtenni” annak érdekében, hogy javaslataikat elfogadja az energiavállalatot tulajdonló állam.
Hétfői közleményében a Magyar Szakszervezeti Szövetség írta azt, hogy szerintük egy 26 százalékos minimálbéremeléssel lehetne ellensúlyozni az infláció elszabadulását.
Megszülettek az eredmények a pedagógusok „nemzeti konzultációján”.
A diplomás átlagbér 80 százalékát fogják keresni a tanárok, három éven keresztül nagyobb emelések jöhetnek.
Jó ideje az EU-ra fogja a kormány, hogy nem tudja emelni a pedagógusok bérét, pedig valójában nem is kaphatna uniós forrásokat erre a célra. Cikkünkben a hivatalosan benyújtott tervek alapján elmagyarázzuk, miért lehetséges ez mégis, mennyi uniós pénzhez jutnának a tanárok, kik kapnák belőle a legtöbbet, és meddig kell még rá várni. A dokumentumokból is kiderült, milyen más eszközökkel emelné a pedagógus hivatás presztízsét a kormány Brüsszel pénzéből.
Idén és jövőre is húsz-húsz százalékos alapbéremelést akarnak, mert a mostani 1650 forintos órabért megalázóan alacsonynak tartják.