Baranyi Krisztina Index-bojkottot hirdet
Nem nyilatkozik, amíg az Index nem független.
A közösségi oldal továbbra is csak ígérget, ahelyett, hogy cselekedne és kisöpörné a gyűlölködő, valamint kirekesztő tartalmakat a platformról – így összegezték a Facebook vezetőségével tartott online találkozót azok a szervezetek, melyek bojkottra szólítottak fel ellene.
Külső cég vizsgálja meg, helyesen kezeli-e a közösségi oldal a gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyezéseket. Szakértők szerint Mark Zuckerbergék így próbálják kifogni a szelet az ellenük bojkottot hirdetők vitorlájából.
Mostanáig közel két tucat nagyvállalat jelentette ki, hogy meghatározatlan ideig nem ad fel hirdetést a Facebookon. A legnagyobb nevek között ott az Unilever, a Mozilla, a Honda és a Starbucks is.
Mark Zuckerberg péntek este nagy változásokat jelentett be: megjelölik a problémás posztokat, de ha hírértékük van, nem törlik őket.
Az amerikai nyugdíjalap megjelent volna a kínai tőzsdén, az elnök közbelépett.
A főpolgármester a Hír TV kitörés napi riportja miatt döntött úgy, hogy nem nyilatkozik, és nem is megy el a tévébe, amíg nem kérnek bocsánatot.
Már a nemzetközi sajtó is beszámolt arról, hogy a fideszes Boldog István a Coca-Cola-termékek bojkottjára szólított fel az üdítős cég melegbarát reklámkampánya miatt. Közben az internetes népművészet is beindult.
Kisebb botrány lett az azonos neműek közötti szerelem elfogadását hirdető reklámból.
Továbbra sem tudni, mi lesz a Huawei készülékeinek sorsa azután, hogy augusztusban lejár a gyártóra kirótt amerikai embargó 90 napos felfüggesztése, de a Fülöp-szigeteken minden eszközzel igyekeznek megőrizni a vásárlási kedvet.
A tárhelychipek gyártásával foglalkozó amerikai Micron ügyvédei megvizsgálták a Huaweit érintő kereskedelmi embargót, és arra jutottak, teljesíthetik a kínai cég megrendelésének egy részét.
Donald Trump Twitter-bejegyzésben arra kérte az AT&T előfizetőit, bontsanak szerződést a szolgáltatóval, hogy ezzel gyakoroljanak nyomást a CNN-re.