Figyelmeztetnek a kereskedők: az árréssapka többé nem tudja megdobni a vásárlási kedvet
Sokan bevásároltak az árrésszabályozás elején, aztán azonban csökkent a lelkesedés.
Sokan bevásároltak az árrésszabályozás elején, aztán azonban csökkent a lelkesedés.
Áprilisról májusra még csökkent is a magyarországi üzletek forgalma, az egy évvel korábbihoz képest pedig minimális a növekedés.
Mi lehetne a magyar kereskedelemből, ha a kormány nem terhelné agyon különadókkal és árszabályozással?
Csak két olyan termék van, amelyiknél a kisboltok fel tudják venni az árversenyt a nagyokkal.
Hétfőtől lépett életbe az egyes élelmiszerekre vonatkozó árrés szabályozása, a kormány jelentős árcsökkenésre számít a kijelölt harminc terméknél. Megnéztük, mi látszik ebből a boltokban.
Sok nagy üzletláncnak a 30 százalék fölötti árrés sem volt elég arra, hogy nyereségesek legyenek.
Abban sem lesznek érdekeltek a boltok, hogy alacsonyabb árakat kérjenek a beszállítóiktól, hiszen akkor csökkenne az ő árrésük is.
Termékenként ötmillió forintot kockáztat, aki megszegi az árrés új szabályait. Azt is rendeletbe írták, hogy tilos lesz elfogynia az árunak.
A legtöbb üzlet kinyit december 24-én is, előtte pedig sok helyen meghosszabbított nyitvatartással készülnek akár napokon át. A legnagyobb eltérések abban lesznek, hogy szilveszter napján melyik bolt meddig tart nyitva.
Kreatívnál kreatívabb módszerekkel oldják meg a gyártók és a boltok is, hogy ne piros felkiáltójeles plakátok között sétálva kelljen vásárolnunk, és közben mégis betartsák a kormány zsugorflációt jelző szabályait. De nem csak a kormányrendelet próbálja elejét venni annak, hogy a méretet észrevétlenül csökkentve tartsák meg a régi árat, a logisztika miatt sem mindig könnyű kisebbre váltani. Szőllősi Lili cikke.
A határidő péntek, a feliratok azonban még a nyomdában vannak, hiszen a használatukat előíró rendelet is néhány napja született csak meg.
Egy millió forintra büntethetik, aki megszegi.
Tovább esett a bolti forgalom novemberben is – közölte a KSH.
Nem csak az élelmiszerboltokat érte utol a spórolás: a bútor- és műszakicikk-üzletek kasszáinál kevesebb pénzt hagynak ott az emberek, mint tavaly ilyenkor, az autók piacán pedig drámaian látszik, hogyan szakadt ketté a magyar társadalom az anyagi lehetőségek mentén. Egy fontos különbség azért van az ételekhez képest, az ilyen, drágább termékek vásárlásánál nem a legolcsóbb árkategóriákba menekülnek sokan az infláció elől, inkább elhalasztják a vásárlást.
Nobilis Márton elmondta, nemzetbiztonsági kérdés, hogy sok magyar áru legyen a boltokban, és megfejtette: alig csökken a fogyasztás, ha kivesszük a statisztikából 2022-t.
7,3 százalékkal több pénzt fizetve, 7,6 százalékkal kevesebb árut vásároltak a magyarok júliusban, mint egy éve ilyenkor.
Az árstopos és a régi akciós kék plakáttól végleg búcsúzunk, kapunk helyette új akciós kék plakátot.
A boltbezárások okai a mostani esetben nem a covid, hanem az energiaárak mellett a fogyasztás visszaesése és a forint-euró árfolyam eszeveszett hullámvasutazása voltak. Budapesten a legkritikusabb a helyzet.
Egyedül ahhoz hasonlítható a kiskereskedelmi forgalom visszaesése idén tavasszal, mint amikor a járvány első hullámában leállt minden.
Havonta negyvenezer forintig ingyenes lesz a tranzakció a javaslat szerint, de nem minden üzletben lesz elérhető.