Mégis mik azok a furcsa villanások a Vénuszon?
Évente 10 000 és 100 000 közé tehető azon események száma, amelyek során a Vénusz légkörében felvillan valami. Villámlásnak hitték, de most nagyon úgy tűnik, hogy mégsem az.
Évente 10 000 és 100 000 közé tehető azon események száma, amelyek során a Vénusz légkörében felvillan valami. Villámlásnak hitték, de most nagyon úgy tűnik, hogy mégsem az.
A NASA marsi járműve, a Perseverance minden korábbi rekordot megdöntött akkor, amikor a Jezero-kráterben 699,9 métert tett meg anélkül, hogy meg kellett volna állnia a következő lépés megtervezése miatt.
A NASA Perseverance marsjárója olyan kőzeteket kapott lencsevégre, amelyeknél beindul a pareidolia. Önnél is – még akkor is, ha elsőre nem tudja, mit is jelent a kifejezés.
Korábban úgy gondolták, minimum 110 ember tudna felépíteni és működtetni egy leendő Mars-bázist, egy friss elemzés azonban azt mutatja, ennél jóval kisebb létszám is elegendő erre a feladatra.
A NASA valamikor a 2030-as évek elején hozná el a Marson begyűjtött mintákat a Földre, ehhez viszont új rakétára és hajtóműre van szükség.
Amerikai tudósok szerint hiába van rendkívül messze a Naptól a Neptunusz, és ér el hozzá a csillagból kevés fény, a napciklus így is hatással van a működésére.
Egy német asztrobiológus szerint amikor a NASA Viking-programjában vizet adtunk a marsi talajhoz, megöltük a benne élő mikroorganizmusokat.
Olyan repedéseket talált a Curiosity rover a vörös bolygón, amelyhez hasonló a Földön a nedves-száraz időszakok váltakozásával alakul ki. A marsi képződmények 3,6 milliárd évvel ezelőtt keletkezhettek.
A Floridai Egyetem kutatói a Kepler és a Gaia teleszkópok adatait vizsgálva arra jutottak, hogy a Tejútrendszer minden harmadik bolygójának felszínén lehet folyékony víz.
A NASA Perseverance nevű marsi járműve ezúttal egy konglomerátum nevű kőzetrétegből vett mintát, amelyből reményeik szerint sok információt nyerhetnek majd ki a tudósok.
A NASA Maven űrszondája ezúttal ultraibolya tartományban figyelte meg a Marsot, így az is kiderült, hol van a bolygó körül ózonréteg.
Közismert tudományos tény, hogy a Föld dőlésszöge befolyásolja, milyen hosszúak a nappalok. Most azt is megnézhetjük, hogy mindez hogyan néz ki kivülről.
Minden eddigi teljesítményét sikerült felülmúlnia annak a kenyérpirító méretű eszköznek, amellyel a NASA a Marson igyekszik oxigént előállítani.
Ötvenkettedik repülése után néma csöndbe burkolózott a NASA marsi helikoptere, az Ingenuity. A rádiócsendre jó oka volt a szerkezetnek, de most végre megtörte.
A Cassini űrszonda által rögzített adatok szerint százszor nagyobb koncentrációban van jelen a foszfát van a Szaturnusz Enceladus nevű holdján, mint a földi óceánokban.
Az amerikai SETI-program tudósai szerint nem véletlenül lóg ki annyira a tájból az a fánk alakú szikla, amit nemrég talált meg a Perseverance.
81 műholdból álló hálózat kiépítését javasolják a Mars körüli pályán német mérnökök, akik szerint így érhető el, hogy megfelelő sebességű és stabilitású adatkapcsolat legyen a vörös bolygón.
A NASA ezúttal a Jupiter Europa holdjához vinné el azoknak a neveit, akik regisztrálnak a szervezet által létrehozott weboldalon. Az űrszonda 2030-ra érheti el a Jupiter holdját.
A NASA mérnökei napokon keresztül nem tudták felvenni a kapcsolatot az Ingenuityvel, nem sokkal azelőtt, hogy az 50. küldetésére küldték volna azt.
A Hold belső magja folyékony, és egy szilárd külső mag veheti körül. A felszín vulkanikus kőzetekkel van tele.