#Budapest



Felborult egy mentőautó Budapesten

Felborult egy mentőautó vasárnap délután Budapest X. kerületében, a Jászberényi úton, a balesetben két mentős sérült meg - tájékoztatta az Országos Mentőszolgálat sajtóügyeletese az MTI-t












Vaddisznó a nappaliban: erdei vadak "költöztek be" a városokba

Egyre gyakrabban jelennek meg az emberek környezetében az erdei állatok. Leginkább a csökkenő életterük miatt kényszerülnek a városokba „költözni”. Legszembetűnőbb a vaddisznók megjelenése, de egyre több a róka és a nyest is. Az erdei vadak nem csak károkat okozhatnak a ház körül, a vaddisznó időnként veszélyes is lehet.


Költözne Budapestről? Íme a lehetőségek

Bár több elemző szerint az elmúlt tíz évben kisebb arányú visszaköltözés indult el az agglomerációból a fővárosba, a Napi Gazdaság által megkérdezett ingatlanközvetítők szerint a folyamat mára leállt.



Razzia lesz az M7-esen hétfőn

Teljes kitereléses közlekedésrendészeti ellenőrzést tart a rendőrség hétfőn az M7-es autópálya somogyi szakaszán, a Budapest felé vezető oldalon - közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtószolgálata pénteken az MTI-vel.




Végéhez közeledik a CET-saga

Tizenöt napon belül el kell hagyniuk a CET beruházó és kivitelező cégeinek a Duna-parti volt Közraktárak helyén felépült komplexumot. A Fővárosi Ítélőtábla szerdán kézbesített jogerős ítélete szerint a főváros a 15 napos kiköltözési határidő után birtokba veheti az épületet.