Sztrájkot hirdettek a pedagógus-szakszervezetek, rögtön kettőt is
A PDSZ és a PSZ január 31-re tűzte ki az első munkabeszüntetést, de egy márciusi, határozatlan idejű sztrájkot is meglebegtettek.
A PDSZ és a PSZ január 31-re tűzte ki az első munkabeszüntetést, de egy márciusi, határozatlan idejű sztrájkot is meglebegtettek.
Az érdekképviseletek visszautasítják a minisztériumi közleményben írt „gyurcsányozást”, és felhívják a figyelmet: a kormány „nem tud érdemi és hitelt érdemlő választ adni a pedagógushiányra, az alacsony és megalázó bérekre”.
Január 31-én függesztik fel a munkát, mert a kormány nem enged az oltás nélküli pedagógusok ügyében.
A javaslat most készül, de a kieső bevételek, és a felrobbanó energiaárak miatt nehéz helyzetbe került közmű cégek bedőlését szeretnék megelőzni. A távhőszolgáltatóknál ketyeg a bomba.
A szakszervezet 20 százalékos béremelést tartana elfogadhatónak, ennek kevesebb mint a negyedét kapták a buszvezetők.
A kormány 30 százalékos emelésről beszél. A legutóbbi keresetükhöz képest viszont csak 21 százalékkal nő a bérük jövő januárban.
A minimálbér emelése, az infláció és a GDP-növekedés is béremelést indokol a Mozdonyvezetők Szakszervezete szerint, akik azonnali hatállyal tárgyalást kezdeményeznek erről a kormánnyal.
A kamara közvélemény-kutatásából az is kiderült, hogy tisztán egészségügyi szolgálati jogviszonyban csak az orvosok fele dolgozik.
Átlagosan 7 százalékkal emelte dolgozói bérét az Euronics. A magyar tulajdonú üzletláncnál volt miből fejleszteni: az üzleteiben és webshopjában is jelentősen nőtt a bevétel idén.
Arra hivatkozva emelnék meg 30 százalékkal az évek óta a csőd felé száguldó Alföldvíz Zrt. vezetőjének 1,8 millió forintos fizetését, hogy míg más alkalmazottak bérét emelték, az övé maradt.
A posta 4 százalékkal emeli a fizetéseket július elsejével, a MÁV semennyivel, de a vasutasok dupla akkora egyszeri juttatást kapnak, mint a postások.