13 százalékos fizetésemelést szeretnének a tiszavasvári gyógyszergyárban
A szakszervezet szerint a gyárban a járvány idején is termelnek, így semmi sem indokolja, hogy ne emelkedjenek a bérek.
A szakszervezet szerint a gyárban a járvány idején is termelnek, így semmi sem indokolja, hogy ne emelkedjenek a bérek.
Az Európai Bíróság lex-CEU-s döntése kapcsán vádolta meg a baloldalt a kormányfő idegenek támogatásával. Orbánt meglepte, hogy az ellenzék megszavazta az orvosi béremelésről szóló törvényt.
A részletszabályokon még dolgoznak, január 1-ig rendeznék a béreket.
Nagyon komoly strukturális reformnak ágyazott meg az orvosok jogállásáról szóló, kedden elfogadott törvény, amit becsomagoltak egy béremelésbe – mondta a hvg.hu podcastjában, a Fülkében Lantos Gabriella egészségügyi szakértő. Március elején világosan látni lehet majd, hogy valójában mekkora ellátórendszert tud fenntartani ennyi orvos.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) szerint nagy a veszély, hogy az orvosi léttől idegen korlátozások miatt a szakemberek a magánellátást fogják választani.
Ára van a kormány bőkezűségének: az orvosi bérek jelentős emelését a másodállások engedélyhez kötéséhez, valamint a magánpraxisok leválasztásához kötik. A szabályozás szolgáltatók megszűnésével járhat, és utat nyithat a kétszintű állami ellátás előtt.
Arra kérik a Magyar Orvosi Kamarát, hogy legyen velük szolidáris, és nem vegyen részt az orvosok számára jelentős béremeléssel járó törvény megvalósításában.
Az Országgyűlés egyhangúlag fogadta el a törvényt.
2023-tól csaknem 2,4 millió forintot kereshet egy idős orvos. A kormány most beterjesztett javaslata átalakítja az orvosok jogviszonyát is, és jelentősen szűkülhet a magánellátásban is dolgozók mozgástere, ami természetesen a betegeket is érinti.
Az orvosi bérek emeléséhez illeszkedő nagyságrendű, 1,9 szorzójú bérrendezést kérnek az egészségügyi szakdolgozók.
Egyrészt nem csak az orvosokra van szükség az egészségügyben, és nem csak őket terheli a járvány, másrészt bérfeszültséget szül, ha csak az orvosok kapnak jelentős béremelést.
A kormány elfogadta az Orvosi Kamara javaslatát, a bértábláról szóló törvénytervezetet hétfőn benyújtják a Parlamentnek.
Gulyás Gergely miniszter korábbi nyilatkozata alapján az orvosok béremeléséről tárgyaltak.
A Magyar Nemzet szerint jövő januárban tapasztalnák a legnagyobb emelkedést a fizetésükben az orvosok.
Miután Pintér Sándorral és Kásler Miklóssal is beszélt a Magyar Orvosi Kamara, a hétvégén a miniszterelnökkel tárgyalnak majd.
Az egészségügyi szakdolgozók is kapnak emelést.
Nemcsak, hogy nem akarnak idén bért emelni a hazai kis-, és közepes vállalkozások, egyre többen gondolkodnak abban, hogy csökkentik a munkavállalóik fizetését.
Úgy tűnik, hogy a Postát is beszippantja az épp összeálló, Mészáros-közeli szuperbank. Közben az állami szektorban a postai dolgozóknak kellett a legvéresebb harcot folytatniuk a béremelésért.
A Pedagógusok Szakszervezete szerint 10 százalékos ágazati szakmai pótlék nem tekinthető béremelésnek.
Átlagosan 8 százalékkal emelkednek a postai alapbérek, 14 ezer dolgozónak jut 10 százalékosnál is nagyobb bérfejlesztés.