Soros, Soros, Soros: Macedónia igaz barátja Magyarországnak
Sorosozott, kicsit határzárazott a macedón köztársasági elnök Budapesten. A két ország a leginkább sorosozós időszakát éli.
Sorosozott, kicsit határzárazott a macedón köztársasági elnök Budapesten. A két ország a leginkább sorosozós időszakát éli.
Halász János szerint a civilek nem tartják kötelezőnek magukra a törvényeket, és Gyurcsány.
Felvette a magasból a szerdai tüntetést is a Hősök terén a DronMedia, amely a korábbi, április 9-i CEU melletti demonstrációról is látványos felvételeket készített a Várkert Bazárnál és a Lánchídon.
Az Egyesült Államok szemében nem vagyunk páriák – ezt tapasztalták azok a vezetők, akik a nagykövetségen jártak. A civil szervezetek helyzetéről és az ellenük készülő törvényről tájékozódott ugyanis hétfőn az amerikai külügyminisztérium helyettes államtitkára Budapesten. Azt szerette volna tudni Hoyt Yee, miben segíthet. Többek között a TASZ, a Helsinki Bizottság és a Transparency International vezetője igyekezett segíteni a tisztánlátást.
Évi 7,2 milliós külföldi támogatás után már öt évig fenn lenne a bélyeg a civil szervezeteken - elérhető a kormány civilellenes törvénye. A jogszabály regisztrációt és megbélyegzést írna elő, az ezt megtagadó szervezeteket gyakorlatilag betiltanák. A kormány szerint, aki pénzt ad, az a saját érdekeit akarja itthon érvényesíteni.
A kormánynak nincsenek érvei, ezért hisztérikusak a megszólalásai – mondja Pardavi Márta, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke arról a strasbourgi perről, amelyet a magyar állammal szemben megnyertek. Szerinte bangladesi ügyfeleik jelentkezni is fognak a nekik megítélt pénzért. Az ügy azért aggasztó, mert a kormány ennyi erővel magyar állampolgárokat is jogellenesen fogva tarthatna, mondja a jogvédő, azt pedig nem érti, hogy civil szervezetként miért ne alakíthatnák a közügyeket, pláne, hogy korábban Lázár Jánosnak sem derogált náluk dolgozni.
A sorosista civilek elleni kormányzati kereszteshadjárat egyik legharciasabb lovagja, Németh Szilárd Fidesz-alelnök biztosan tudja, hogy Soros több pénzt adott Majtényiéknak, és már rég kérte a civilek átvilágítását a titkosszolgálatoktól. Igen, de erre nem volt lehetősége a törvények szerint, mondja az adatvédelmi hivatal. De más gond is van a civilek titkosszolgálati revolverezésével. A NAIH beszámolót kér Némethtől.
Március 15-én a köztársaságról és a békéről is beszélni fog az ellenzék államfőjelöltje.
Nem átláthatóak a civilek, legyen transzparencia, mondja a kormány, az Origo pedig akkora erővel segíti a propagandát, hogy véletlenül rácáfol Orbán Viktorra, Németh Szilárdra és a többi fideszes politikusra.
"Néhány, a saját testi épségét is kockára tevő, önjelölt hatóságként viselkedő tiltakozó magánakciójáról" ír a Városliget Zrt., miután egyik markolójuk leütött egy embert a ligetben. A projektcég szerint az illetőnek nem lett komoly baja.
Kikérték a listát, mire adott a kormány pénzt a külföldi civil szervezeteknek. Néhányan kikerülték a válaszadást, de az azért így is kiderült, hogy a legnagyobb nyertes a foci.
A szervezet Trócsányi és Balog minisztereknek írt levelet erről.
Kösz jól vagyok: Brüsszelben hétfőn az az Alapjogokért Központ képviselője nagy hangon védte meg Magyarországot az Európai Parlamentben a támadásoktól. Egy 2013-as beszámolóban Szánthó Miklós le is írta, hogy ezért jött létre a Központ – a honlapon azonban ezt nem vállalja fel a szervezet. Átláthatóságban is van hova fejlődni.
A sorosozással a román szociáldemokraták választást tudtak nyerni – így látja a Fidesz, és ezért belead mindent, hogy Magyarországon is civilellenes légkört teremtsen. Hogy nem lesz könnyű dolguk, arra méréseik vannak: a civilekben sokkal nagyobb a társadalmi bizalom, mint a pártokban.
A magyar társadalom még nem elég érett a civil mozgalmársághoz – ezzel magyarázzák sorsuk alakulását a HVG által megkérdezett, az elmúlt években üstökösként fel-, majd ugyanilyen gyorsan eltűnt civil politikusok.