Országszerte tüntettek a tucatjával csődbe jutó német kórházak dolgozói
A német kórházak azonnali pénzügyi segítséget követelnek, a kormány más megoldást ígér a magas infláció okozta válsághelyzet rendezésére.
A német kórházak azonnali pénzügyi segítséget követelnek, a kormány más megoldást ígér a magas infláció okozta válsághelyzet rendezésére.
Az állam több tízmilliárd forinttal segítette ki a Tungsramot, ebből a pénzből 1,8 milliárd forint jöhet vissza a mostani árverezés után.
Birmingham tavaly nyáron még azzal számolt, hogy a Nemzetközösségi Játékok megrendezésével "arany évtized" köszönt a városra. Egy évvel később csődöt jelentettek. Az ellenzéki vezetésű város úgy vágott bele a tornába, hogy már eleve óriási pénzügyi gondokkal küzdött - utólag már sokan úgy látják, vissza kellett volna lépni a rendezéstől. Ez lecke lehet Magyarországnak is, ahol az Orbán-kormány megint budapesti olimpiáról álmodik, miközben extra terhekkel anyagilag már padlóra vitte az ugyancsak ellenzéki vezetésű fővárost.
Az ország második legnagyobb ingatlanfejlesztője tavaly 340 milliárd dollárnyi adósságot halmozott fel.
A Wizz Air járatokat kénytelen törölni az őszi időszakban, és az utasok számára átfoglalási lehetőséget, jóváírást vagy a jegy vételárának teljes visszatérítését is felajánlja. A hvg360-on megjelent cikkünkben már májusban megírtuk, hogy gond lehet a Wizz Air új generációs hajtóműveivel.
A 2008-as gazdasági válság után a megépítést finanszírozó önkormányzat is csődbe ment, a fürdőt pedig ugyan később rövid időre megnyitották, nem sikerült megmenteni.
Történészek szerint aggasztó, hogy eltérnek a hasonló esetekben megszokott 30 éves zárolástól.
A Fitch Ratings szerint komolyan megterhelné a nagy fejlesztési bankokat Ukrajna esetleges törlesztési csődje.
Az osztrák Kika/Leiner bútoráruházlánc bezárja áruházainak több mint felét, a mintegy 3500 alkalmazottból pedig 1900-at elbocsátanak.
A 11 milliós közép-kínai nagyváros gazdasági hivatala felszólította az adós vállalatokat, hogy azonnal fizessék be tartozásaikat. A koronavírus-járvány rendkívüli mértékben meggyengítette a kínai önkormányzatokat, amelyek jórésze most Vuhanhoz hasonlóan pénzügyi gondokkal küszködik.
Kiderült, hogy a becsületkassza alapon működő kávébiznisz hosszú távon nem fenntartható.
Több mint kétórás vita után úgy döntött a Fővárosi Közgyűlés, hogy nem fizetnek ki 25 milliárd forintot az államnak. A fideszes képviselők sem szavaztak nemmel, hanem tartózkodtak.
61,2 milliárd svájci frankot vontak ki a csőd előtti utolsó napokban.
A Bed Bath & Beyond évek óta küzd eladásainak csökkenésével, ami drámaivá vált a koronavírus-járvány idején, amikor mintegy 200 áruházának bezárásáról volt kénytelen dönteni, és az elmúlt hónapokban további üzletekre is lakat került.
Reagált a pénzügyminiszter és a Kormányzati Tájékoztatási Központ is a főpolgármester bejelentésére.
A cég előbb egy leányvállalatára tolta át a keresetlavinát, majd a leányvállalat igyekezett csődöt jelenteni, de elsőre nem hagyták neki, úgyhogy most másodjára is megkísérli.
Csőd közelébe jutott a műanyag tálak úttörőjeként ismert amerikai cég. A Tupperware nekünk leginkább jól zárható dobozairól híres, amerikaiak millióinak viszont egy energikus elvált nő, az első self-made üzletasszony, Brownie Wise ugrik be róla, aki nem csak a tálak hírnevét alapozta meg, de egy értékesítési módszerét is.
Jóllehet a politikai hullámokat is kavart építőipari nagyvállalat, a Szeviép 12 évig húzódó agóniája végén a hitelezők zöme hoppon maradt, egyikük milliárdos összegért perelte be a volt tulajdonost.
Nem tudtak befektetőt találni, hogy pénzügyileg kiheverjék a januári rakétakilövésük kudarcát.