Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az osztrák Kika/Leiner bútoráruházlánc bezárja áruházainak több mint felét, a mintegy 3500 alkalmazottból pedig 1900-at elbocsátanak.
A Kika/Leiner csoport (Leiner Kika Möbelhandels GmbH) új tulajdonosa az osztrák Der Standard értesülései szerint a jövő héten dönthet arról, hogy fizetésképtelenséget jelent-e.
A vállalat csütörtöki közleménye szerint „mélyreható átszervezést” hajtanak végre, ennek keretében pedig júliustól 23 áruházat bezárnának a 40-ből, és a 3500 alkalmazottból 1900-at elbocsátanak. A leépítéseket azzal indokolták, hogy az operatív üzletág „masszív átszervezésre szorul”, és nagy szükség van a cselekvésre. Az új tulajdonosok a vállalatot több mint 150 milliós működési veszteséggel vették át, a havi likviditási igénye pedig nyolc-tízmillió euró.
Az új tulajdonos és ügyvezető igazgató, Hermann Wiesert szerint meg akarják menteni, ami megmenthető.
A gyatra üzleti számok és a jelentős kötelezettségek fényében a lap által megkérdezett szakértők azt feltételezik, hogy a vállalat átszervezése nem sikerülhet a fizetésképtelenség bejelentése nélkül. A hírek szerint a vállalat kötelezettségei több mint 300 millió eurót tesznek ki.
Michael Slamanig, a Kika/Leiner szóvivője elmondta, hogy a jövő hétig minden lehetőséget megvizsgálnak, beleértve a fizetésképtelenséget is.
A szóvivő ugyanakkor igyekezett megnyugtatni a vásárlókat, hogy a korábban leadott megrendeléseket és utalványokat, valamint az ezekkel kapcsolatban befizetett előlegeket a fizetésképtelenség nem érinti.
A vállalat nehézségeinek okaként elsősorban öröklött problémákat, azaz a menedzsment hibáit, valamint a robbanásszerűen megnövekedett költségeket, bonyolult folyamatokat, a rossz márkastratégiát jelölték meg.
A bútoráruház-csoport a múlt héten cserélt gazdát. Az osztrák René Benko nevéhez köthető Signa Group két részben adta el a 2018-ban felvásárolt, mintegy 40 telephellyel rendelkező csoportot: Az ingatlanok Frank Albert Supernova csoportjához, az operatív kiskereskedelmi üzletág pedig Hermann Wieser bútorkereskedelmi szakértőhöz került.
A Signa Group az ingatlanokért a lap szerint kevesebb mint 400 millió eurót kapott, míg Wieser állítólag csupán jelképes összeget fizetett az operatív üzletágért.
Hazánkban a Kika áruházakat már 2019-ben eladták, azóta az XXXLutz márkanéven üzemelnek.Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.