Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az ország második legnagyobb ingatlanfejlesztője tavaly 340 milliárd dollárnyi adósságot halmozott fel.
A kínai Evergrande több mint 1300 ingatlanprojektet visz 280 városban, de vannak érdekeltségei az elektromos járművek gyártásában, az egészségügyben és a vidámpark bizniszben is. A vállalat csütörtökön csődvédelmi eljárást kért New Yorkban, miután nem tudta rendezni tartozásait – írja a CNN.
A csődvédelmi eljárás lehetőséget teremt az Egyesült Államok csődbírósága számára, hogy közbelépjen, ha egy az országában működő, de másik országot is érintő pénzintézet jut el a fizetésképtelenségig. A ingatlanfejlesztő magas összegű hiteleket vett fel 2021-ben, mégsem tudta rendezni adósságait, mélyrepülése óriási hatást tett a kínai ingatlanpiacra, azóta is érezteti hatását. Erről itt írtunk korábban:
"A lakás arra való, hogy lakjanak benne" - a mondat, ami megbillentheti a kínai gazdaságot
Órákon belül fizetésképtelenné válhat az Evergrande kínai ingatlanbefektető, a cég csődje pedig magával ránthatja a kínai gazdasági csodát is.
Az év elején bemutatott az Evergrande egy adósságátütemezési tervet, amelyről egyeztetett nemzetközi kötvénytulajdonosaival is. A terv részét képezte, hogy a következő három évben a normál működés visszaállítására összpontosít, ehhez pedig 36,4-43,7 milliárd dolláros finanszírozásra van szüksége. Erre a pénzre az elektromos járművek gyártásainak költségéhez is szükség van, a hét elején a dubai székhelyű NWTN autóipari vállalat bejelentetette, hogy 500 millió dollárt fektet az Evergrande elektromos járművekkel foglalkozó csoportjába, mintegy 28 százalékos részesedésért cserébe.
Az ingatlancég adósságállománya a tavalyi év végére elérte a 2437 billió jüant, ami dollárban 340 milliárdot jelent. Ez Kína GDP-jének nagyjából a 2 százaléka. A múlt havi tőzsdei bejelentésében arról is beszámolt a cég, hogy 2021-ben és 2022-ben összesen 81 milliárd dollárt bukott.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.