Az NGM a gyurcsányozás hevében ellentmondott Orbánnak, miközben a miniszterelnök a rádióban beszélt
A devizahitel-válság miatt nem váltak földönfutóvá a magyar családok – köszönhetően a Bajnai- és az Orbán-kormányoknak.
A devizahitel-válság miatt nem váltak földönfutóvá a magyar családok – köszönhetően a Bajnai- és az Orbán-kormányoknak.
Évtizedes vagdalkozás éledt fel a közgazdász-jogász jelölése után.
Miközben a válság mélypontján, 2009 márciusában, a deviza-lakáshitelek összértéke forintban 2715 milliárd forint volt – a GDP 10,7 százaléka –, mára ez "csupán" 1800 milliárd forint, körülbelül a GDP 6,3 százaléka, ami hatalmas javulás. A szerződések száma 223 ezerre csökkent, ami jelzi, hogy jelenleg már csak a lakosság kisebbsége rendelkezik ilyen jellegű hitellel. Valójában a devizahitelezés problémája egyre marginálisabbá kezd válni – írja Zsiday Viktor befektetési szakértő.
A devizahitel hibás termék, mert nem hitel. Ha a magyar jogrendszer arra jut, hogy ez egy hitel, akkor egy világviszonylatban egyedülálló álláspontot foglal el - mondta Róna Péter egy pénteki konferencián.
Míg szakmai kérdésekben kiegyensúlyozottan tudja képviselni az álláspontját, közéleti ügyekben rájött, hogy nem érti a magyar viszonyokat, nem bízhat az ítélőképességében, ezért inkább hátat fordít a politikának - mondta Róna Péter a Heti Válasznak adott interjújában.
Magyarországon a válság kitörése óta jelentősen csökkent a bankok által kihelyezett hitelállomány, emellett a lakosság és az állam is visszafogja a fogyasztást és hitelfelvételt, így aligha tud dinamikusabban élénkülni a gazdaság- írja Suppan Gergely, a Takarékbank vezető elemzője a tagokvagyunk blog friss bejegyzésében. Az elmúlt két év gazdaságpolitikája rontott az üzleti bizalom szintjén és a lakosság várakozásain, de egyúttal hozzájárult a külső egyensúly javulásához. Egyelőre ugyanakkor a jövő felélése miatt képződött lyukakat kell betömködnünk.
Az Index birtokába jutott, a Nemzetgazdasági Minisztériumban a kormánynak készített előterjesztésből azt derül ki, hogy a kormány nem támogatja a magáncsőd bevezetését.
Míg Orbán Viktor 2006-ban megbocsátandó bűnnek tartotta a lakosság eladósodását, addig a devizahitelezési boom idején az országot vezető Gyurcsány Ferenc tartott a kockázatoktól. Ennek ellenére a 2002 és a 2008 közötti kormányok szinte semmit nem tettek a devizahitelezés leállításáért, mert attól tartottak, hogy a lakosság haragudna, ha megfosztanák az olcsó hitelektől. A jegybankelnökök szerint közvetett módon a katasztrofális gazdaságpolitika szolgáltatta ki a fogyasztani akaró polgárokat. A cikksorozatunk második része a Medgyessy- és a Gyurcsány-kormány felelősségét firtatja.
Az őszi parlamenti ülésszak során a Jobbik és frakciója is kiemelten akar foglalkoznia a cigány-magyar együttélés kérdésével, valamint a devizahitelek problémájával - jelentette ki a Jobbik elnöke szombaton Kehidakustányban.
A magyarországi pénzügyi közvetítő rendszer stabil, a közép-kelet-európai közvetítő rendszer például a közvetítők tőkehelyzete, jövedelmezősége, likviditása tekintetében jobb és biztonságosabb, mint a nyugat-európai - mondta egy pénteki konferencián Szász Károly, a PSZÁF elnöke.