Pedikűrt szeretne? Fogyjon le!
Egy kanadai nőt ott szembesítették a súlyával, ahol nem számított rá. Pedig ő csak egy kis kényeztetésre vágyott.
Egy kanadai nőt ott szembesítették a súlyával, ahol nem számított rá. Pedig ő csak egy kis kényeztetésre vágyott.
Úgy mázsálnak, mint a teheneket a piacon – fakadt ki egy stewardess a bíróság előtt. Két teltkarcsú Aeroflot-veterán ugyanis a bírósághoz fordult, mert úgy érezte: igazságtalanul diszkriminálják őket.
A tilalom Kanada Brit Columbia tartományában lépett életbe, és a miniszterelnök asszony, Christy Clark fontosnak érezte, hogy személyesen tájékoztassa róla az érintetteket.
Egy roma nőnek adott igazat az Egyenlő Bánásmód Hatóság, miközben egy teljes kórházi osztály igyekezett cáfolni állításait. Jogvédők lebeszélték volna arról, hogy igazának érvényt szerezzen, annyira ritka ugyanis, hogy az illetékes szervek valóban az áldozatot védik. A legtöbb esetben még azt is megalázzák, akinek a végén megítélik a kártérítést.
A 2016-ban Aranypánt-díjat kapott, Debrecenben kutató roma orvos Horváth József most hozzátartozóként szerzett rossz tapasztalatokat a magyar egészségügy mindennapjaiból. Végül tisztázták az ügyet. Egymást érik a romákat érő diszkriminatív, megalázó esetek.
Rosszul hirdette ki szóban a bíró a Kúria döntését a gyöngyöspatai romák hátrányos megkülönböztetéséről, tehát valójában csak részben adtak igazat a pert elindító Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezetnek. Igaz, a lényeg alig változott.
Cigányoknak nem lehet csak úgy átmenni a Gozsdu Udvaron, állítja egy sértett, a hely tagad, szerinte nem így zajlott a dolog, és náluk nincs kiadva ilyen rendelkezés. A rendőrséghez megérkezett a feljelentés.
Ugyanaz az önéletrajz, ugyanazok a képességek, csak épp az egyik jelentkező neve Adam, a másiké Mohamed – az angolokat is meglepte, mekkora lett a különbség kettejük sikerében.
Némi késéssel megszólalt és mindent tagad a Gozsdu Udvar, amely szerint már csak azért sem hoztak romák belépését korlátozó rendelkezéseket, mert az egyik biztonsági őrük is roma. Az ügyet kirobbantó nő fenntartja állításait és az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordul.
Románia diszkriminációellenes tanácsa ötezer lejre, azaz 343 ezer forintra bírságolta meg szerdán az egyik román hírtévé műsorvezetőjét, aki tavaly októberben a magyarokról tett sértő kijelentéseket.
Magyarországon is létezik a nők adója, de ahhoz nem vagyunk elég gazdag ország, hogy akkora legyen a nőknek és a férfiaknak szánt termékek közötti különbség, mint Nyugaton. A nőknek nem kell vészesen többet fizetniük a férfiaknál, de a fizetésük sokkal kevesebb.
Ha valakinek a testtömegindexe 30 fölött van, akkor túlsúlyosnak számít. Ha a 40-et is meghaladja, akkor a túlsúly már kórosnak minősül. Az átlagos testtömegindex 18,5-től 25-ig terjed.
Hollandiában a Mikulást Fekete Péter segíti, a helyi ombudsman szerint pedig diszkriminatív a feketére festett arcú gyerek.
Idehaza a dolgozók több mint fele tapasztalt már a munkahelyi diszkriminációt, miközben a fiatalok ezt egyre inkább elutasítják. A legjobb emberekért folytatott harcban ezért egyre nagyobb szerepet kap a cég nyitottsága, a diszkrimináció elutasítása, a kisebbségek segítése és a társadalmi szolidaritás. Ez látszani fog a mai Budapest Pride-on is.