Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Izland lehet az első ország a világon, ahol törvénnyel kötelezhetik a cégeket, hogy ne legyen különbség a nők és a férfiak bére között.
Már most is Izland az az ország, ahol a legkisebb a különbség a nők és a férfiak fizetései között, de most még ennél is tovább mennének. A parlament elé került egy olyan törvényjavaslat, ami arra kötelezné a vállalatokat, hogy szerezzenek be igazolást: nem tesznek különbséget a bérekben a dolgozóik neme alapján. Ugyanez a diszkriminációtilalom vonatkozna a vallási, etnikai, életkorbeli különbségekre is – írta meg a BBC.
A törvény a legkisebb cégeket megkímélné a vizsgálattól, csak azokra a vállalatokra vonatkozna, ahol legalább 25-en dolgoznak. Ha minden a terv szerint alakul, akkor 2018-tól lehet érvényben az új szabályozás. A javaslatot nem csak a kormánypárt támogatja, ellenzékiek is jelezték már, hogy meg tudnák szavazni a mostani formájában.
Izlandon 17 százalékkal kevesebbet keresnek átlagosan a nők, mint a velük egy pozícióban lévő férfiak – az ország így is a legjobban áll a világon ezen a téren. Úgy tűnik, épp ezért nem elég nekik, hogy még mindig csak közelítenek egymáshoz a két nem bérei: tavaly ősszel már tartottak egy nagy tüntetést az egyenlő fizetésekért.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.