Fennakadt a doppingvizsgálaton a női maratonfutás világrekordere
Ruth Chepngetich versenyengedélyét felfüggesztették.
Ruth Chepngetich versenyengedélyét felfüggesztették.
A sportban mindig akadtak ügyeskedők, akik a szabályok átlépésével próbáltak előnyre szert tenni a riválisaikkal szemben. A norvég síugrók botránya után néhány ilyen esetet gyűjtöttünk össze.
Az olimpiai bronzérmes úszó szerint átgázoltak rajta és meggyalázták az életét.
Az olasz teniszező az év következő Grand Slam-versenyén, a Roland Garroson már jogosult lesz újra játszani.
Mihajlo Mudrikot 100 millió euróért igazolták le csaknem két éve. Most a B-teszt eredményére várnak.
A magyar olimpiai pályázat esélyeiről, a sportvilágot megrengető genderügyekről és a doppingról kérdeztük a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnökét, akit rövidesen akár a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökének is megválaszthatnak.
Iga Swiatek fáradtságra vett be egy olyan gyógyszert, ami tiltott szert tartalmazott.
Péni István doppingmintájában tiltott szert találtak azután, hogy riválisa, Sidi Péter bement a szállodai szobájába, ahol hosszasan elidőzött. A bizonyítékok alapján a nemzetközi szövetség felmentette Pénit, az ügyészség pedig most vádat emelt Sidi ellen.
Tavaly augusztusban az Udinese elleni bajnoki mérkőzés után az állóképesség növelésére használt szintetikus tesztoszteront találtak Pogba szervezetében.
Nem állja meg a helyét a doppingellenes szervezet szerint az a korábbi bírósági döntés, amely felmentette a világelsőt, miután tiltott szert találtak a mintájában.
A Rio de Janeiróban olimpiai bronzérmes úszó tavaly tavasszal maga állt elő azzal, hogy doppingvétséggel vádolják, a hazai elmarasztaló ítélet után fellebbezett a CAS-nál.
A Doppingellenes Világszervezet még vizsgálja, hogy fellebbezzen-e a tenisz tisztasága felett őrködő ITIA ítélete ellen a világelső Jannik Sinner ügyében. Az olasz még egyáltalán nem nyugodhat meg.
A férfi teniszezők világranglistáját vezető Jannik Sinner menesztette edzőjét és gyúróját, néhány nappal azután, hogy kiderült, márciusban két doppingtesztje is pozitív eredményt hozott.
A hivatalos indoklás szerint nem a világelső teniszező hibázott, hanem a masszőre.
Ez a fajta, nem tiszta női sport a kimerített csalás esete volt már a 80-as években is. Én ezt a sportszövetségek emancipálódási deficitjére vezetem vissza. Egész egyszerűen olyan gyenge a sport nemzetközi világában a női sport érdekképviselete, hogy nem tudják kellően szabályozni a résztvevők testi hovatartozását és annak vizsgálatát – állítja Kiss Noémi író, műfordító.
Szun Jang annak ellenére térne vissza, hogy a kínai szabályok szerint nem lehet a nemzeti csapat tagja, akinek valaha egy évnél hosszabb doppingeltiltása volt.
Kínai versenyzők mintáiban a tokiói olimpia előtt mutatták ki a trimetazidin nevű tiltott szert, de a Doppingellenes Világszervezet elfogadta a kínai érvelést, amely szerint szennyezett étellel jutott a szervezetükbe az anyag. Az ügy egyelőre lezártnak tűnik, pedig egy magyar érem sorsa is múlhatna azon, ha újranyitnák. Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport vezetője nem gondolja, hogy a kínaiak nem doppingolnak, de szerinte nem trimetazidinnel, és nem olyan ügyetlenül, hogy egyszerre ilyen sok úszójuk bukjon le.
Igaz, a sporttörténelemben nem egyedi ez a magyarázat.
Kumala Rasmusszal szerződést bontott a klub.