#EESZT





EESZT-káosz: sokan a gyógyszerészeket hibáztatták a patikákban, ahol csak kis roham volt a nagy leállás után

Két napig nem lehetett kiváltani a felhőbe írt gyógyszereket, így sokan vasárnap indultak patikába. Volt, ahol még hétfő reggel is olyan sokan voltak, hogy a gyógyszerésznek gyors helyzetjelentésre sem volt ideje, de mostanra összességében helyreállt a rend. Akadt, aki azt panaszolta: a nagy leállásért a gyógyszerészeket hibáztatták a betegek.






Szijjártó könnyebben titkolózhat, Navracsics könnyebben osztogathat a versenyképességi salátatörvény szerint

A versenyképességgel nehezen összefüggésbe hozható módosításokat is tartalmaz az a törvényjavaslat, amelyet Tuzson Bence nyújtott be. Az Orbán Viktor külföldi útjaira vonatkozó adatigényléseket például már biztonságpolitikai szempontokra hivatkozva is megtagadhatná Szijjártó Péter, míg Navracsics Tibor pályázatok nélkül is osztogathatja az önkormányzatoktól elvont iparűzési adót.






Jobb-e, ha közvetlenül a KRÉTA-ba kerül a diákok orvosi igazolása, vagy felesleges nyűg? Gyerekorvosokat kérdeztünk a tapasztalatokról

Bár nagyon jól hangzik, hogy teljesen digitális lett a kommunikáció az oktatási és az egészségügyi intézmények között, a rendszer egyelőre sok sebből vérzik. Bár van esély, hogy a hibákat idővel kijavítják, a felhasználók pedig hozzászoknak az új megoldáshoz, az orvosok terhei nem csökkennek. De addig sem azzal kell foglalkozni, hogy van-e értelme minden tüsszentés után hívni az orvost a kötelező papír miatt.