Miniszteri biztost kapott az egészségipar és az egészségturizmus
A nemzeti biztosítási stratégiáért és egyes pénzügyi szolgáltatásokért felelős biztos megbízatását visszavonták.
A nemzeti biztosítási stratégiáért és egyes pénzügyi szolgáltatásokért felelős biztos megbízatását visszavonták.
Nem tervezte, mégis eladta Eger legismertebb szállodáját Mészáros Lőrinc köreinek Harmati László nagyvállalkozó. Mint mondja, az üzleti siker titka a szükséges, de nem túlzott közelség a hatalomhoz. Interjú.
Hiába támogatja egyre nagyobb összeggel a gyógyászati segédeszközök megvételét az állam, az átgondolatlanság miatt a beteg, a forgalmazó és a finanszírozó is vesztesnek érezheti magát.
Két minisztérium is zsákszámra osztja a pénzt az elhanyagolt egészségipari fejlesztésekre. A 100 milliárd forintot meghaladó összeg hasznosulása viszont legalábbis kétséges.
Hiába osztja zsákszámra a pénzt két minisztérium is az egészségipari fejlesztésekre, az összes hasznosulása kétséges.
Az Egészségipari támogatási programból sem tudják kihagyni. Visontai cégének jut a program 2,5 milliárdos összegének közel hatoda.
Rosszul hivatkozta meg a hivatalos dokumentumokban a kormány a felszámolás alatt álló debreceni Dispomedicor orvosieszköz-gyártót, amikor stratégiai jelentőségűvé minősítette, és ezzel államosította a felszámolását.
A legnagyobb bevételt termelő cégét most vezette be a hazai piacra.
Hatalmas összeget szórnak rá a hazai egészségiparra, bár még nem tudni, hogyan, és egyáltalán minek. Közben a kórházak évek óta kénytelenek a silány, de olcsó kínai eszközöket venni, el is véreztek a hazai gyártók. Az állam a járvány alatt se magyar terméket vett, még attól a „stratégiai” cégtől sem, ahol ott voltak a honvédségi megbízottak.
Tévé helyett irány az egészségipar. A holland innováció éllovasa példázza, milyen kiutakat keresnek nyugat-európai multik a távol-keleti ipari konkurencia költségelőnyének semlegesítésére.