Népszava: Egyre többen csekkolnak be a magánegészségügybe, tavaly 15 százalékkal több foglalást adtak le
A szolgáltatók pedig mozdulnak a részletfizetés felé, hogy még szélesebb réteget tudjanak megszólítani.
A szolgáltatók pedig mozdulnak a részletfizetés felé, hogy még szélesebb réteget tudjanak megszólítani.
Január végén még „csak” 81 milliárd volt az adósság, február végére ez a szám elérte a 110 milliárd forintot.
Ha 50 százalékos cukoradót vetnének ki globálisan az édesített italokra, akkor 1400 milliárd dolláros bevételhez juthatnának a kormányok egy fél évszázad alatt.
Az orvostechnikai beszállítókat képviselő szakmai szervezetek az Állami Számvevőszékhez fordulnak.
Takács Péter szerint társadalmi igényre reagálnak a rendelettel, amelyről a szakmai kollégiumokkal is egyeztettek.
Főleg a gyerekek körében tombol most a betegség.
Cserni István verőcei háziorvos egy informatikussal a mindennapi munkát egyszerűsítő, hatékonyabbá tevő és betegbarát rendszert fejlesztett. A páciensnek nem megy fel a vérnyomása a váróban, mert online is előjegyezheti magát időpontra, előre megüzenheti, mi a gond, az orvos így már felkészülten fogadja, ami jelentősen segíti a szakmai munkát. Most induló sorozatunkban jó, de kevésbé ismert gyakorlatokat mutatunk be – elsőként Csendes-Erdei Emese – a magyar egészségügyből.
A Szolnokon sikeres mellkasi műtéten átesett 80 éves beteg már otthonában lábadozik.
A vényköteles, illetve az orvosi rendelvény nélkül kapható gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök forgalma együttesen az 1,5 ezer milliárd forintot közelíti. Hatalmas piacról van tehát szó, amelynek egy részét, a kórházi patikák üzemeltetését a kormány koncesszióba készül adni. Bár a forgalom hatalmas, a nyereség már közel sem, hiszen minimális a vényköteles gyógyszereken jogszabályban előírt árrés.
A mentőszolgálat szerint így is ellátták a beteg gyereket a váci ügyeleten.
Már zajlik az országban azoknak az intézményeknek a kiválasztása, ahol „bensőséges hangulatú szülészeteken”, kevesebb orvossal, szülésznők jelenléte mellett adhatnának életet gyermeküknek a nők. A koncepció nem új, és sok országban jól működik, de Magyarországon megosztja a szakmát. Kérdés, valóban jobb lesz-e tőle a szülészeti ellátás, vagy a kormány csak a súlyos orvoshiányra keres megoldást.
Régi megfigyelés, hogy minden második (krónikus) beteg elmulasztja pontosan betartani az orvosi előírásokat. Új hír, hogy ezen a modern technológiák sem képesek gyökeresen változtatni. Részterületeken azért van előrelépés.
Világszerte minden nyolcadik nő érintett a mellrákban, egy új fejlesztés eredményeképp a nők akár hosszabb utazás nélkül is részt vehetnek szűrésen.
Világszinten példátlan átalakuláson megy keresztül az egészségügyi ágazat, melynek fő vezérlői a technológiai fejlődés, a demográfiai változások és a fejlődő betegigények. 2024-ben számos kulcsfontosságú trend alakítja majd az egészségügyi ellátás jövőjét – ezekről a változásokról adott ki most elemzést a Deloitte.
Állítólag orvoshiány miatt nem tudnak hamarabb időpontot adni. A kórház mégis azt állítja, az átmeneti ellátási nehézség nem veszélyezteti a betegeket.
Ígéretesen zárult az ultratiszta grafén-oxid első emberi vizsgálata, ami elindíthatja az anyagot az egészségügyi alkalmazás felé vezető úton.
Hivatalosan nem indokolta a döntését, de az általa vezetett intézményben az egészségügyi dolgozók állítólag csökkentett bért kaptak februárban.